Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto: Toms Grīnbergs
Foto: Toms Grīnbergs

Atklāj „Dziļos ūdeņus” Latvijas Universitātes Zinātnes kafejnīcā
LU Preses centrs
28.05.2013

Latvijas Universitāte (LU) šogad pirmo reizi rīko „Zinātnes kafejnīcas” sezonas noslēguma pasākumu, kas veltīts tēmai „Dziļie ūdeņi”. Tas notiks 6. jūnijā plkst. 18.00 LU Lielajā aulā, Raiņa bulvārī 19. Šoreiz „Zinātnes kafejnīcas” pasākums top sadarbībā ar žurnālu "National Geographic Latvija".

„Latvijas Universitātes rīkotais pasākums „Zinātnes kafejnīca” ir lieliska iespēja demonstrēt to, ka zinātne ir aizraujoša un stereotipi par tās garlaicīgumu – novecojuši. Mūsdienās šāda veida pasākumi ir vieta, kur dažādu nozaru akadēmiķiem, profesionāļiem un jaunajiem censoņiem tikties vienkopus un apmainīties idejām, uzskatiem un varbūt pat rast sadarbības iespējas. Ņemot vērā, ka šī vīzija lielā mērā sakrīt ar biedrības „National Geographic” uzskatiem, ir izveidojusies viegla, patīkama un vienam otru papildinoša sadarbība. Šobrīd jaunākā „National Geographic” numura latviešu valodā aktuālā tēma ir pazīstamā kinorežisora un pētnieka Džeimsa Kamerona iespētais pasaules rekords, vienatnē nirstot pasaules dziļākajā vietā, kas lieliski sasaucās ar „Zinātnes kafejnīcas” noslēguma pasākuma tematiku –  „Dziļie ūdeņi”,” stāsta žurnāla „National Geographic Latvija” koordinatore Līva Saliņa.

Paredzēts, ka sezonas noslēguma pasākumā piedalīsies LU pasniedzēji, kas stāstīs par Baltijas jūras veidošanos, iespējām mērīt un pētīt to, kas atrodas zemes un ūdens dzīlēs, kā arī par spiediena ietekmi uz cilvēka organismu. Ceļotājs un uzņēmējs Māris Gailis pastāstīs par bīstamākajiem piedzīvojumiem, burājot apkārt pasaulei. Savukārt ūdenslīdēji no www.daivings.lv, kas. jūnijā nolaidīsies Drīdzī, kurš ir dziļākais ezers Latvijā, stāstīs par savu nodarbošanos un piedzīvojumiem. „Zinātnes kafejnīcā” viesosies arī jaunatklājēju raidījuma "Te!" veidotāji Marta Selecka un Gustavs Terzens. Pasākumā paredzēta jaunākā raidījuma pirmizrāde, kur tiks stāstīts par jau minēto nolaišanos Drīdža dzīlēs. Tāpat tiks demonstrēti arī National Geographic materiāli par kinorežisora Džeimsa Kamerona uzstādīto Ginesa rekordu.

Pirms pasākuma izsludināts arī fotokonkurss par tēmu „Dziļie ūdeņi”. Darbus jebkurš var augšupielādēt LU portālā līdz 2. jūnija pusnaktij. Fotokonkursa organizētāji aicina tēmu interpretēt radoši. Katrs pretendents var piedalīties ar vienu darbu. Fotokonkursa uzvarētāji tiks paziņoti LU Zinātnes kafejnīcas noslēguma pasākumā

„Ar Latvijas Universitātes organizēto „Zinātnes kafejnīcu” palīdzību vēlamies parādīt, ka zinātne un viss ar to saistītais var būt interesants ikvienam, neatkarīgi no priekšzināšanām, vecuma vai nodarbošanās. Arī šis fotokonkurss par godu „Zinātnes kafejnīcu” sezonas noslēguma pasākumam ir aicinājums parādīt savu unikālo interpretāciju par tēmu „Dziļie ūdeņi”,” skaidro Aija Fedorova, fotokonkursa un noslēguma pasākuma organizatore.

Latvijas Universitātes „Zinātnes kafejnīcas” mērķis ir raisīt brīvu diskusiju neformālā vidē par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem, uzdot viņiem jebkuru interesējošu jautājumu un noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu.

„Zinātnes kafejnīca” ietilpst LU un projekta „RīgaPunkts” atbalstītajā pasākumu ciklā, kura mērķis ir popularizēt zinātni caur daudzveidīgām kultūras aktivitātēm, tostarp lektorijiem, koncertiem, izstādēm un radio raidījumiem. Šī projekta aktivitātes iekļaujas pasākuma „Rīga 2014” oficiālajā programmā un turpināsies līdz pat 2014. gadam, kad Rīga visā pasaulē prezentēs sevi kā Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Facebook notikuma lapa