Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Latvijas Universitātes vēsturei veltīta ceļojošā izstāde „Pēc septiņiem mirkļiem 100 gadi” apskatāma LU Ķīmijas fakultātē
LU Bibliotēka
03.05.2013

Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas veidotā izstāde „Pēc septiņiem mirkļiem 100 gadi” veltīta LU studentu un mācībspēku ikdienas dzīvei un svētkiem. Izstādē ietvertie unikālie vēsturiskie materiāli ataino ne tikai studiju gaitas, bet arī palīdz izprast sociālpolitisko procesu ietekmi uz augstskolas ikdienu. No 3. - 15. maijam izstāde apskatāma LU Ķīmijas fakultātē, Kr. Valdemāra ielā 48.

Par godu LU jubilejai un atzīmējot augstākās izglītības 150 gadus Latvijā, LU Bibliotēka ir izveidojusi izstādi „Pēc septiņiem mirkļiem 100 gadi”. Izstādē vienkopus redzami unikāli vēsturiski materiāli, kas raksturo augstskolas vēsturi. Izstādes materiāli aptver laika posmus sākot no 1920. gada, mazāk pieskaroties mūsdienām. Izstāde mūsdienu paaudzei atklāj to augstskolas vēstures daļu, kas saglabājusies vecākās paaudzes cilvēku atmiņās, bet jaunākā paaudze to var ieraudzīt tā laika vēstures liecībās. Eksaminācijas komisijas, valsts plānotā jauno speciālistu sadale pēc augstskolas absolvēšanas uz dažādiem Latvijas rajoniem, piecu gadu darba plāni un komjauniešu sapulču protokoli – šie un citi vēsturiskie dokumenti palīdz labāk izprast pagājušā laika noskaņu un vidi, kādā norisinājās LU zinātniskā darbība un mācību process.

Izstādē apskatāmie materiāli grupēti tematiskās nodaļās un tie uzskatāmi raksturo mācību procesu: lekcijas, dokumentus, praksi un nodarbības laboratorijās, studentu dienas, eksāmenu sesijas un studiju noslēguma skaistākos mirkļus - izlaidumus.

Izstādes veidošanā izmantoti fakultāšu iesniegtie un LU Bibliotēkas krājumā esošie materiāli: manuskripti, lekciju konspekti, fotogrāfijas, vēstules, LU administratīvie dokumenti un citi vēsturiskie materiāli.

No 3. - 15. maijam izstāde apskatāma LU Ķīmijas fakultātē, Kr. Valdemāra ielā 48.

LU Bibliotēka pateicas visiem, kuri līdzdarbojās izstādes veidošanā, un laipni aicina interesentus apskatīt unikālās laikmeta liecības.

Izstādes veidotāji būs pateicīgi par Jūsu atsauksmēm un ierosinājumiem turpmākajām izstādēm!

tel.: 67551286

e-pasts: info-bibl@lu.lv

twitter: @InfoBibl

Fotoattēli no izstādes atklāšanas.