Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Notiks publiskās debates „Vai Latvijā ir jālegalizē Creative Commons licences?”
Raivis Ieviņš, LU Debašu kluba vadītājs
05.06.2012

Latvijas Universitātes Debašu klubs organizē publiskās debates par jautājumu, vai ir nepieciešams mainīt autortiesību likumu, nosakot, ka autors drīkst atteikties no kolektīvās tiesību administrēšanas un pats licencēt savus darbus ar Creative Commons vai jebkuru citu brīvpieejas vispārējo licenci.

Autortiesību likuma 63. panta 5. daļa nosaka, ka attiecībā uz darbu publisko izpildījumu veikalos, kafejnīcās u.tml. vietās autors pats nedrīkst licencēt savus darbus un tiesību administrēšana ir atļauta tikai kolektīvi, proti, ir jāiegādājas AKKA/LAA un LaIPA licences. Saskaņā ar 64. panta 3. daļu un 65. panta 1. daļas 3. punktu AKKA/LAA un LaIPA ir tiesīgas pārstāvēt tiesību īpašniekus arī bez attiecīga pilnvarojuma līguma slēgšanas un tām ir pienākums iekasēt no izmantotājiem likumā noteikto atlīdzību par jebkuru un visu mūzikas atskaņošanu un izmantošanu komerciālos nolūkos bez izņēmuma arī tad, ja autors savus darbus ir licencējis ar Creative Commons licenci, kura atļauj darbu komerciālu izmantošanu par brīvu. Tā kā Creative Commons licences ir pretrunā ar Latvijas likumu un ar līgumu puses nevar vienoties par kārtību, kura ir pretēja likumā noteiktajai, šādi līguma nosacījumi nav spēkā, proti, šāda licence Latvijā nav spēkā. 

Pasākums notiks trešdien, 6. jūnijā, Latvijas Universitātes Mazajā aulā, Raiņa bulvārī 19 no pulksten 16.30 līdz 18.00. To varēs vērot gan klātienē, gan arī tiešraidē LU portālā (http://www.lu.lv/tiesraide/1). Debatēs piedalīsies mūzikas autori, Pirātu partijas pārstāvji, LU Debašu kluba pārstāvji, kā arī AKKA/LAA pārstāvji Ance Krastiņa un Reinis Briģis.