Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Debašu klubs organizē publiskās debates par reģionālās valodas statusa piešķiršanu latgaliešu valodai
Raivis Ieviņš, LU Debašu kluba vadītājs
14.02.2012

Sakarā ar tuvojošos referendumu par divvalodību Latvijā, aktuālāks ir kļuvis arī latgaliešu valodas jautājums. Cik svarīgi ir saglabāt un stiprināt vienu no Latvijas vēsturiskajām valodām, kurā runā tūkstošiem valsts iedzīvotāju? Kā valodas statusa piešķiršana latgaliešu valodai varētu ietekmēt turpmākos centienus padarīt par oficiālu arī krievu valodu? Uz šiem un citiem interesantiem jautājumiem 15. februārī no pulksten 16.30 Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā atbildes meklēs pieredzējuši debatētāji no LU Debašu kluba, piedaloties arī sabiedrībā pazīstamām personām.

Vietnē ManaBalss.lv ievietotās iniciatīvas tekstā teikts, ka šobrīd latgaliešu valoda ir dzimtā valoda simtiem tūkstošu Latgales iedzīvotāju, bet tai nav nekādu formālu tiesību. Valsts valodas likumā teikts, ka tā ir latviešu valodas paveids, lai gan nav definēts, kas ir paveids. Pretstatā vairākās valstīs, piemēram, Spānijā ir reģions, kurā oficiāla ir kataloniešu valoda. Latgalieši vēlas šo jautājumu atrisināt arī tādēļ, ka 1917. gadā Latgale pieņēma lēmumu pievienoties jaunizveidotajai Latvijas Republikai ar nosacījumu, ka tiks saglabātas tās kultūras, valodas un reliģiskās īpatnības.

Debatēs piedalīsies gan Saeimas deputāts Juris Viļums, gan pats iniciatīvas autors Ansis Ataols Bērziņš.

Ierasties aicināts ikviens interesents. Tāpat debates varēs vērot arī tiešraidē LU portālā. Plašāka informācija LU Debašu kluba mājas lapā.