Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Izgudrojums „Videi draudzīga kosmētikas aktīvo vielu ražošanas tehnoloģija un ar to iegūtās bioloģiski aktīvās vielas izmantošana ādu atjaunojoša un pigmentāciju regulējoša kosmētikas produkta kompozīcijā”
Pēdējās izmaiņas veiktas:
11.08.2016

Kosmētikas tirgū ir augošs pieprasījums pēc dabīgām aktīvajām vielām, turklāt pēdējās desmitgadēs arvien lielāks uzsvars tiek likts uz dažādu inovāciju pielietojumu jaunu receptūru radīšanā. Viena no aktuālākajām nozares inovācijām ir laboratorijas apstākļos pavairota augu materiāla izmantošana produktos, kas domāti ādas atjaunošanai un/vai pigmentācijas regulēšanai.   

LU zinātnieki ir izstrādājuši ādu balinošu kosmētikas kompozīciju, kas satur ekstraktu no laboratorijas apstākļos pavairota Hypericum ģinti pārstāvošas augu sugas dzinumu kultūras. Jaunā kosmētikas kompozīcija iegūta ar videi draudzīgu tehnoloģiju, jo ekstraktu iegūšanai netiek noplicināta augsne un nepieciešams mazāks daudzums organisko šķīdinātāju. Tehnoloģija paver iespējas kosmētikā izmantot reti sastopamas un aizsargājamas augu sugas. Priekšrocības ietver arī plašās standartizācijas iespējas, ļaujot nodrošināt no sezonalitātes, vides kvalitātes un citiem faktoriem neatkarīgu un nemainīgu produkta kvalitāti.

Izgudrojuma mērķauditorija ir dabīgās kosmētikas ražotāji.

Piedāvājumu iesniegt līdz šā gada 31. augustam. Jautājumus par sarunu procedūras norisi uzdot Jānim Bikšem (Tālrunis: 29844924; e-pasts: Janis.Bikse[at]lu.lv). Specifiskos jautājumus par metodiku adresēt projektu vadītāja pārstāvim Mārtiņam Borodušķim (Tālrunis: 67033922; e-pasts: Martins.Boroduskis[at]lu.lv).