Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Jauna tehnoloģija šķidra alumīnija maisīšanai, izmantojot rotējošu pastāvīgo magnētu sistēmu
Pēdējās izmaiņas veiktas:
11.08.2016

Tehnoloģija radusies ERAF projekta ietvaros, kas īstenots Latvijas Universitātes Fizikas Institūtā, un tā mērķis ir izpētīt iespējas pielietot pastāvīgo magnētu maisītājus kustības ierosināšanai šķidrā metālā metalurģijas industrijā. Projekta ietvaros konstruēta un izgatavota rūpieciska izmēra iekārta šķidra metāla maisīšanai ar rotējošiem pastāvīgajiem magnētiem. Iekārtas efektivitāte pārbaudīta, veicot eksperimentus alumīnija pārkausēšanas krāsnī rūpnīcā. Veikti ātruma vizuāli mērījumi šķidrajam alumīnijam, kā arī temperatūras sadalījuma mērījumi ar un bez elektromagnētiskā maisītāja. Veikta iekārtas pārbaude ilgstošā darba režīmā rūpnīcas apstākļos.

Projekta ietvaros izstrādātā tehnoloģija ļauj ierosināt kustību šķidrā alumīnija krāsnī caur sienu līdz 30 cm biezumā, nodrošinot sastāva un temperatūras izlīdzināšanos un lieko gāzu izdalīšanos no metāla. Tehnoloģijas pamatā ir skrejoša zemfrekvences magnētiskā lauka radīšana un iedarbība uz šķidro metālu lielā attālumā. Šī tehnoloģija ir būtiski labāka par pašlaik izmantotajām metodēm (mehānisko maisīšanu, maisīšanu ar elektromagnētu tinumiem).

Piedāvājumu iesniegt līdz šā gada 31. augustam. Jautājumus par sarunu procedūras norisi uzdot Jānim Bikšem (Tālrunis: 29844924; e-pasts: Janis.Bikse[at]lu.lv). Atbildes uz specifiskiem jautājumiem var sniegt projekta pārstāvis Gints Rieksts (e-pasts: gints.rieksts@inbox.com).