Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Inovatīva tehnoloģija reģionālās asinsrites bezkontakta monitoringam
Pēdējās izmaiņas veiktas:
11.08.2016

Perifērā asinsrite nodrošina ādas apgādi ar skābekli un barības vielām, kā arī ķermeņa termoregulāciju. Ādas asinsrites traucējumu gadījumā izmainās tās asinsapgāde. Asinsrites ainu iespējams vizualizēt, izmantojot optisko tehnoloģiju – bezkontakta fotopletizmogrāfisko attēlošanu. Tehnoloģijas pamatā ir ādas asinsapjoma pulsāciju vizualizācija, izmantojot redzamo vai infrasarkano starojumu. LU zinātnieki ir izstrādājuši optisko tehnoloģiju plaukstas ādas mikrocirkulācijas zonu kartēšanai divos dažādos dziļumos (virsējā un dziļākajos ādas slāņos). Tehnoloģiju var izmantot perifērās asinsrites izmaiņu vai traucējumu diagnostikā, piemēram, reģionālās anestēzijas, Reino sindroma vai apdegumu monitoringā. Tehnoloģijas galvenā priekšrocība ir iespēja to lietot, nepieskaroties ādai.

Latvijas Universitāte izsludina licences piedāvājumu jaunai tehnoloģijai ādas mikrocirkulācijas bezkontakta monitoringam, izmantojot prototipa ierīci komplektā ar speciāli izstrādātu datorprogrammu. Tehnoloģija ir patentēta, intelektuālo īpašumu aizstāv Eiropatenta pieteikums Nr. PCT/IB2015/056097 (pozitīvs ekspertīzes slēdziens).

Piedāvājumu iesniegt līdz šā gada 31 augustam. Jautājumus par sarunu procedūras norisi uzdot Jānim Bikšem (tālrunis: 29844924; e-pasts: Janis.Bikse[at]lu.lv). Atbildes uz specifiskiem jautājumiem var sniegt projekta vadītājs Uldis Rubīns (E-pasts:  rubul[at]lu.lv).