Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Tehnoloģija operatīvam ādas stāvokļa novērtējumam ar viedtālruni
Pēdējās izmaiņas veiktas:
11.08.2016

Ādas virskārtā ir vairāki gaismu absorbējošie pigmenti jeb hromoforas. Ādas patoloģiju gadījumos izmainās šo pigmentu koncentrāciju sadalījums, ko var konstatēt pēc atstarotās vai fluorescentās gaismas izmaiņām noteiktos spektra diapazonos. LU veiktie ādas spektroskopiskie pētījumi ļauj šādas optisko parametru izmaiņas saistīt ar noteikta veida strukturālām izmaiņām ādā. To var izmantot gan ādas patoloģiju (tostarp audzēju) diagnostikā, gan ādas dzīšanas procesu monitoringā pēc sasitumiem, apdegumiem, operācijām u.c. mijiedarbībām. Galvenā optisko metožu priekšrocība – iespēja tās izmantot neinvazīvi (nebojājot ādu), reizēm pat nepieskaroties interesējošai ādas zonai.

Latvijas Universitāte izsludina licences piedāvājumu jaunai tehnoloģijai ādas patoloģiju un vispārējā stāvokļa bezkontakta novērtējumam, izmantojot viedtālruni komplektā ar spektrāli specifisku apgaismotāju un oriģinālu programmatūru. Tehnoloģija ir patentēta, intelektuālo īpašumu aizstāv Eiropatenta pieteikums Nr. PCT/EP2015/066913 (pozitīvs ekspertīzes slēdziens) un Latvijas patents Nr. LV 15059 B. Piedāvātā tehnoloģija dod iespēju iegūt ādas hromoforu un fluoroforu sadalījuma kartes uz viedtālruņa ekrāna, izmantojot ar tā kameru uzņemtus ādas attēlus noteikta spektrālā sastāva apgaismojumā. Pārbaudēm pieejami triju veidu funkcionējoši un klīniski aprobēti viedtālruņa/apgaismotāja komplektu prototipi.

Piedāvājumu iesniegt līdz šā gada 31. augustam. Jautājumus par sarunu procedūras norisi uzdot Jānim Bikšem (Tālrunis: 29844924; e-pasts: Janis.Bikse[at]lu.lv). Atbildes uz specifiskiem jautājumiem var sniegt projekta vadītājs Jānis Spīgulis (Tālrunis: 67228249).