Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Rūpnieciskā īpašuma objekts – izgudrojums “Virsmaktīvo vielu kompozīcija”
Pēdējās izmaiņas veiktas:
11.08.2016

Virsmaktīvo vielu kompozīcija ir jauna dezinficējoša tīrīšanas līdzekļa sastāvs ar samazinātu pašizmaksu un vienkāršu pielietojumu.

Tīrīšanas līdzekļa kompozīcijas izveidē ir izmantoti četraizvietotu alkilamonija savienojumu N-oksīdi.,kompozīcijas ingredientiem noteikta optimālā koncentrācija, kā arī veikta atsevišķu kompozīcijas sastāvdaļu un visas kompozīcijas mazgāšanas efektivitātes, putošanas spēju, baktericīdās iedarbības (kvantitatīvs suspensijas tests un agara difūzijas tests) un potenciālās biodegradējamības testēšana. Rezultāti ļāva pilnveidot kompozīcijas īpašības ar antibakteriālo efektu.

Virsmaktīvo vielu kompozīcijas izstrādē ir ņemts vērā izmantošanas potenciāls un tirgus prasības, kā arī izmantošanas ērtums. Virsmaktīvo vielu kompozīcijas izstrādē izmantotas zināšanas par projekta ietvaros atklāto sinerģisko efektu starp izmantotajiem ingredientiem, kas nodrošina spējas dezinficēt tīrāmās virsmas, bet vienlaikus ar vairākārt zemāku bakteriostatisko vielu koncentrāciju. Izmantojot šo sinerģisko efektu, ir nodrošināta iespēja samazināt gatavā produkta izmaksas, un ir vienkāršots tā pielietojums.

Izgudrojums paredzēts virsmaktīvo vielu izstrādātājiem, tīrīšanas līdzekļu ražotājiem.

Piedāvājumu iesniegt līdz šā gada 31. augustam. Jautājumus par sarunu procedūras norisi uzdot Jānim Bikšem (Tālrunis: 29844924; e-pasts: Janis.Bikse[at]lu.lv). Atbildes uz specifiskiem jautājumiem var sniegt projekta vadītājs Māris Kļaviņš (E-pasts:  maris.klavins[at]lu.lv).