Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Izgudrojums – Celulozes enzimātiskās hidrolīzes tehnoloģija
Pēdējās izmaiņas veiktas:
11.08.2016

Projekta ”Bioetanola un furfurola kopīgas iegūšanas no kviešu salmiem biotehnoloģiskie pamati” izstrādes ietvaros radīta celulozes enzimātiskās hidrolīzes tehnoloģija. Izgudrojums ir patentēts kā kviešu salmu lignocelulozes enzimātiskās hidrolīzes paņēmiens un iekļauts patentu reģistrā ar Nr.15064. Izgudrojums attiecas uz lignocelulozes materiālu enzimātiskās hidrolīzes paņēmieniem. Piedāvātā paņēmiena mērķis ir bezatlikuma tehnoloģijas izstrādāšana, kas, saglabājot celulozi enzimātiskai hidrolīzei, dod iespēju kviešu salmu priekšapstrādes procesā iegūt furfurolu un etiķskābi un paaugstināt enzimātiskās hidrolīzes efektivitāti.

Enzimātiskās hidrolīzes efektivitāte tiek sasniegta, lignocelulozes substrātu pirms hidrolīzes pakļaujot apstrādei ar laktāzi saturošu enzīmu kompleksu, kas iegūts, audzējot baltās trupes sēnes uz lignīna, kas iegūts pēc enzimātiskās hidrolīzes etapa.

Piedāvājumu iesniegt līdz šā gada 31. augustam. Jautājumus par sarunu procedūras norisi uzdot Jānim Bikšem (Tālrunis: 29844924; e-pasts: Janis.Bikse[at]lu.lv). Atbildes uz specifiskiem jautājumiem var sniegt projekta vadītājs Aleksandrs Rapoports (E-pasts:  rapoport[at]mail.eunet.lv).