Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Hronisku brūču dzīšanu veicinošas medicīnas ierīces izstrādne
Pēdējās izmaiņas veiktas:
11.08.2016

Hroniskas brūces jeb čūlas ir bieži sastopama patoloģija, kas ir saistītas galvenokārt ar diabētu un venozo mazspēju. Hronisko brūču ilglaicīga medicīniskā aprūpe, kā arī ilgtermiņa darbaspēju zudums vai invaliditāte rada lielas tiešās un netiešās izmaksas.

LU zinātnieki ir izstrādājuši dzīšanu stimulējošu, funkcionālu medicīnas ierīci jeb biomateriālu akūtu un hronisku brūču dzīšanas veicināšanai. Jaunā medicīnas ierīce ir iegūta, kombinējot biodegradējamu materiālu ar imūno atbildi modulējošu glikoproteīnu, lai, regulējot lokālu iekaisumu un veicinot reepitelizāciju, saīsinātu hronisko brūču dzīšanas laiku, tādējādi uzlabojot dzīves kvalitāti. Līdz ar novērtējumu in vitro veikti arī biomateriāla drošības un efektivitātes novērtējumi eksperimentālos brūču modeļos laboratorijas dzīvniekos, turklāt audu atjaunojošās īpašības pierādītas gan akūtu brūču, gan diabētisku brūču modeļos. Produkta mērķauditorija ir medicīnas ierīču ražotāji. 

Piedāvājumu iesniegt līdz šā gada 31. augustam. Jautājumus par sarunu procedūras norisi uzdot Jānim Bikšem (Tālrunis: 29844924; e-pasts: Janis.Bikse[at]lu.lv). Specifiskos jautājumus par metodiku adresēt projektu vadītāja pārstāvim Mārtiņam Borodušķim (Tālrunis: 67033922; e-pasts: Martins.Boroduskis[at]lu.lv).