Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas – bakalaura studiju programma

Latvijas vadošās universitātes – Latvijas Universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte – kopīgi īsteno starpdisciplināru datorzinātņu programmu “Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas” sadarbībā ar vienu no pasaules vadošajām universitātēm – Bufalo Universitāti Ņujorkas štatā (BU). Programmas īstenošanu, tajā skaitā arī studentu uzņemšanu, koordinēs Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skola.

“Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas” jeb Baltijas IT līderu programma sniedz iespēju iegūt starptautisku bakalaura līmeņa izglītību tepat Rīgā. Programmas absolvents kļūs par līderi ar kritiskas un analītiskas domāšanas iemaņām, attīstīs tādas prasmes, kā pieņemt lēmumus, vadīt komandu, analizēt situācijas un risināt problēmas, īstenot radošus tehnoloģiju projektus un praktiskus ikdienas darbus.

 

Studiju programmā ir ietverti gan matemātikas, datorzinātņu un komunikācijas, gan arī finanšu, vadības un pat dabaszinātņu kursi, kā arī vispārizglītojošie kursi, piemēram, ievads psiholoģijā, starptautiskais bizness, starptautiskā komerclikumdošana, vispārējā māksla. Vispārizglītojošie kursi sniegs studējošajiem plašāku skatupunktu uz IT procesiem, kā arī attīstīs sociālās prasmes, kas ir nepieciešamas, lai spētu sekmīgi darboties un vadīt komandas, kā arī sadarboties ar citu jomu speciālistiem. Ir iespēja izvēlēties arī citus sociālo zinātņu kursus.

Studiju programmas pirmajos divos gados tu apgūsi vispusīgu teorētisko bāzi jeb pamatzināšanas. Sākot ar trešo studiju gadu, tev būs iespēja izvēlēties arī specializāciju.

Divas datorzinību specializācijas:

  • Mākslīgais intelekts un datu attēlošana
  • Algoritmi un datordrošība

Divas vadībzinību specializācijas:

  • Finanses
  • Vispārējā vadība

Pēc studiju programmas beigšanas absolventiem ir ļoti plašas iespējas iegūt augsti kvalificētu darbu gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.

Programmas absolventi ir sagatavoti studijām maģistra studiju programmās datorikā kā Latvijas, tā arī citu pasaules valstu universitātēs.

Pilna laika klātiene: 4 gadi (8 semestri)
Studiju maksa ES rezidentiem: pirmā gada studiju maksa ir 4190 eiro, otrais gads - 4390, trešais gads - 4540 eiro un ceturtais gads - 4700 eiro. Studiju maksa ES nerezidentiem: pirmā gada studiju maksa ir 6915 eiro, otrais gads - 6915 eiro, trešais gads 7120 eiro un ceturtais gads - 7150 eiro. *Par studiju maksu Bufalo Universitātē, lūdzu, sazinieties: admissions@rbs.lv
Programmā ir tikai maksas vietas, taču nozares uzņēmumi un bankas piedāvā iespējas saņemt stipendijas. Plašāk: www.bitl.lv
Absolvējot šo programmu, tu iegūsi bakalaura grādu datorvadībā un datorzinātnē, saņemot dubulto diplomu – RTU un LU. Studentam ir iespēja pēdējo gadu pavadīt ASV, mācīties Bufalo Universitātē Ņujorkas štatā (BU) un saņemt arī BU diplomu. Ja vidējā atzīme, beidzot universitāti, ir vairāk nekā 6.0, tad tu saņem arī RTU Rīgas Biznesa skolas diplomu.

Iepazīties ar uzņemšanas nosacījumiem: https://www.bitl.lv/admissions/