Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

© Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments
SPORTS LU darbinieku sporta spēlēs otro gadu pēc kārtas uzvar Cietvielu fizikas institūts
Antra Sprēde, LU KID
11.06.2018.

Latvijas Universitātes darbinieku sporta spēlēs, kas norisinājās 8. jūnijā konferenču un atpūtas kompleksā “Ratnieki”, par uzvarētājiem kļuva Cietvielu fizikas institūts (CFI). Institūts sporta spēlēs uzvarēja arī pērn, un LU darbinieku ceļojošais sporta spēļu kauss pie fiziķiem jau iedzīvojies.

Šogad sporta spēlēs piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 21 komanda un 450 dalībnieki. LU Sporta centrs bija parūpējies par plaša spektra sporta disciplīnām – sākot ar tādām komandu spēlēm kā volejbols, strītbols, frisbijs un futbols (kas izvērtās par vienu no jautrākajām disciplīnām, jo futbola bumbas vietā to spēlēja ar lielu gumijas bumbu), beidzot ar atmiņas spēli, jautrības stafeti, lielo stafeti, rektora mašīnas vilkšanu un amazoņu cīņām.

Savukārt kapteiņu cīņās komandas līderis netika atstāts viens pats likteņa varā, bet viņam palīgā metās uzticamākie komandas biedri. Četras izveicīgākās komandas kļuva pavisam baltas, piedaloties miltu padošanas stafetē, bet rektora balvas izcīņā visus pārsteidza komanda “Biologi”, kas “Klusajos telefonos” par skeletonista, Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes absolventa Martina Dukura biogrāfiju spēja nosaukt deviņus no desmit atslēgas vārdiem.

Universitātes darbinieki ir tik dažādi, tāpēc sporta spēlēs katrs varēja atrast sev piemēroto – fizisko, atjautīgo un stratēģisko – uzsvēra LU Sporta centra vadītājs Uģis Bisenieks.

“Liela daļa iekarsa garā un raksturā, tāds vidējais profesors bez rakstura, stingrības, cīņas, mērķtiecības un iešanas līdz galam, kas sportā ir raksturīgs, nemaz nav iespējams. Pasniedzējam sportiskais azarts jau ir iekšā sirdī, varbūt tas nav tik daudz muskuļos, cik sirdī un garā,” savu novērojumu par LU saimes sportisko sagatavotību izteica U. Bisenieks.

15 disciplīnu kopvērtējumā par līderiem ar 210 punktiem kļuva Cietvielu fizikas institūts, 2. vietu ieguva komanda “Hipokrāts” (207,1 punkts), bet 3. vietu – komanda “Biologi” (204,5 punkti).

Uzvarētāji taujāti, kāds ir viņu lielais noslēpums tam, ka ceļojošo sporta spēļu kausu izdevies iegūt divus gadus pēc kārtas, sacīja, ka ikdienā daudz nodarbojas ar sportu – kolēģi reizi nedēļā spēlē basketbolu, futbolu un kāds pat vairākas reizes nedēļā skrien 20 kilometrus garu distanci. Institūtā arī atrodas tenisa korts, kurā iespējams uztrenēt sportisko garu.

“Tie, kas piedalās, grib izklaidēties un cīnīties par uzvaru!” pēc apbalvošanas lakonisks bija CFI kapteinis Jurģis Grūbe, kurš atklāja, ka dienas patīkamākais brīdis bija galvenās balvas saņemšana.

LU Sporta spēles par patīkamu tradīciju kļuvušas jau kopš 1953. gada. Līdz 80. gadiem pārliecinoši spartakiādes uzvarētāji bija Fizikas un matemātikas fakultāte, vēlākajos gados – Cietvielu fizikas institūts un Skaitļošanas centrs.

Vairāk foto - LU fotoarhīvā.