Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

BK Latvijas Universitāte dienas nometne – ceļš uz profesionālu basketbolu
Madara Eglīte
23.05.2018.

18. un 19. maijā Latvijas Universitātes sistēma rīkoja pavasara dienas nometni jauniešiem. Kopumā nometnē piedalījās 24 dalībnieki, kuri Latvijas Universitātes basketbola kluba treneru pavadībā attīstīja savas basketbola prasmes un fizisko sagatavotību.

Latvijas Universitātes basketbola sistēmas mērķis ir veicināt basketbola attīstību, ne tikai studentu vidū, bet arī jaunatnes vidū. Tādēļ jau otro gadu pēc kārtas tiek piedāvāta pavasara dienas nometne.  Divu dienu laikā, Latvijas Universitātes basketbola sistēmas treneru, Edija Šlesera, Aigara Sarkana un Gunāra Gailīša pavadībā, sportisti uzlaboja individuālo sniegumu basketbolā. Treneru sagatavotā programma, sniedza iespēju sportistiem attīstīt ne tikai sportisko izturību, bet arī loģisko domāšanu, kas profesionālā basketbolā ir tikpat nozīmīga, kā spēks un sportiskā sagatavotība. Savukārt trenera Ivara Ikstena vadībā, sportistiem bija sniegta iespēja iepazīties ar fiziskās sagatavotības vingrinājumiem un pielietojumu ikdienas treniņu procesā. Nometnes galvenais treneris Edijs Šlesers izsakot savu viedokli par nometni komentē: “Bija ļoti labi trīs koptreniņi, kuros katrs jaunietis varēja uzlabot individuālo meistarību un nomainīt ierasto vidi pie citiem treneriem. Nometnes mērķis bija pieskarties visiem basketbola pamatelementiem – metiens, piespēle, apspēlēšana un fiziskā sagatavotība. Vēlējāmies, lai jaunieši spēj apzināties savas stiprās, vājas puses, un censties tās pilnveidot. Ņemot vērā, ka nometnē piedalījās dažāda vecuma jaunieši, iedrošinājām viņu sacensties savā starpā, gan metienos, gan spēlējot 1:1. Nometnes lielākais ieguvums, ir laba ziņa, ka ir materiāls ar ko strādāt. Ar to domājot, ka spēlētājiem ir vieta izaugsmei. Spēlētājiem netrūkst  koordinācijas, kā arī piemīt spēja apgūt jaunas iemaņas. Lai gan saskatījām daudzus plusus, tomēr jauniešiem ir vēl sevi jāpilnveido un jāturpina trenētiem. Jāuzlabo sava sagatavotība, piemēram, metienos no tuvas distances vienlīdz labi ar otru roku. Esam novērojušu, kas šajā vecumā, tas ir lielākais mīnuss, un turpinot organizēt šādas nometnes palīdzēsim jauniešiem nepilnības uzlabot. ”

Dienas nometnē kopumā piedalījās 24 sportisti, no dažādākiem Latvijas sporta skolām.  Sportisti atzīst, ka galvenā vērtība, ko iegūst piedaloties dienas nometnē, ir sniegtā iespēja individuāli, ārpus savas ierastās komandas treniņiem, uzlabot fizisko sagatavotību, iegūtās zināšanas, palīdzēs viņiem sportiskajā ikdienā. Pateicoties profesionāļu treneru izstrādātai programmai un ieteikumiem, sportisti spēja ne tikai uzlabot savu potenciālu, bet arī salīdzināt savu meistarību ar citiem sportistiem, kas palielina velmi būt labākajiem. 

Latvijas Universitātes sistēma vēlas pateikt paldies gan treneriem, par ieguldījumu jauno sportisti izaugsmes attīstībā, gan arī pašiem sportistiem, kas izrādīja vēlmi pieteikties un piedalīties organizētajā dienas nometnē. 

 Sponsori: 

    

Atbalstītāji: