S. Bukša (vidējā)
SPORTS Latvijas Universitātes sportisti piedalās XXVIII Universiādē vieglatlētikā
Ilvis Ābeļkalns
15.05.2018.

Piektdien un sestdien Ogrē notika Latvijas XXVIII Universiāde vieglatlētikā. Sacensībās piedalījās studenti no 11 augstskolām, Latvijas Universitāte (LU) tika pārstāvēta ar 32 sportistiem.

Jau  pirmajā sacensību disciplīnā, 100m skrējienā sievietēm tika labots Universiāžu rekords. Patīkami, ka šo rekordu sasniedza LU Sociālo zinātņu fakultātes studente Sindija Bukša 11,74, Sindija arī likumsakarīgi kļuva par čempioni 100m skrējienā. Sindija uzvarēja arī 200m distancē (24.40) un palīdzēja LU sieviešu komandai izcīnīt sudraba medaļu 4x100m stafetes skrējienā.

LU komandas sastāvā vēl pie divām zelta godalgām tika Medicīnas fakultātes students Pauls Ārents. Pauls uzvarēja 800m (1:53,20) un 1500m (3:58,03). Tik pat sekmīgs bija Ķīmijas fakultātes students Ilmārs Kalniņš, kas uzvarēja tāllēkšanā 6,79cm un trīssoļlēkšanā 14,43cm.

Komandu vērtējumā LU vīriešu komanda ierindojās 3.vieta, bet sievietes 2.vietā.

Komandu cīņas vērtējumā vīriešiem pirmās trīs augstskolas: LSPA – 570 p.; RTU – 559 p. un LU – 498 p., bet sievietēm LSPA – 358 p.; LU – 345 p. un RTU-331 p.

Apkopojot visas 30 disciplīnas visvairāk čempionu titulus izcīnīja LU studenti: LU – 12 uzvaras, LSPA – 7, DU un RTU – pa 4; RSU, BA un LKA – pa vienai.

Savukārt arī izcīnīto medaļu skaita ziņā visveiksmīgākie ir LU vieglatlēti – 24 medaļas (12 zelta, 7 sudraba un 5 bronzas). LSPA – 23 medaļas (attiecīgi 7 – 8 – 8). RTU – 15 (4 – 6 – 5). DU – 9 (4 – 3 – 2). RSU – 5; LLU – 3; BA un LKA – 2 un RMK – 1.