Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Vēsture
Pēdējās izmaiņas veiktas:
21.01.2014

LU Kendo klubs tika izveidots pateicoties 2 jaunu cilvēku - studentu - iniciatīvai un neatlaidībai. 2010. gada maijā pirmo reizi LU Ekonomikas un Vadības fakultātē, atverot sporta zāles durvis, varēja piedzīvot Latvijā retu skatu - cilvēkus zilos japāņu stila apģērbos un samuraju stila bruņās, ar bambusa vai koka zobeniem rokās, izpildot dažādas tehnikas, sitienus, ko vienmēr pavada skaļi izsaucieni. Tas izraisa dažādas asociācijas un izjūtas, tomēr kendo ir nevis par ārējo, bet gan par to, kas ir katram no mums iekšā.

Tas nav sports ( kaut arī to tā var uztvert), bet gan ceļš. Kendo katrs var atrast kaut ko sev- lietderīgu laika pavadīšanas veidu, jaunus draugus, atzinību, kultūras atziņas, jaunas garīgās vērtības, filozofiju, savādāku domāšanas veidu, fizisko slodzi utt. It īpaši kamēr tu esi students, ir jāizmanto, ko dzīve spēj piedāvāt.

2 gadus veiksmīgi aizvadījuši LU Ekonomikas un Vadības fakultātes telpās, 2012. gadā pārcēlāmies uz jaunām mājām-Latvijas Universitātes, Pedagoģijas, Psiholoģijas un Mākslas fakultāti, Jūrmalas gatvē 74/76.

LU Kendo klubs balstās uz mūsu sportistu neatlaidību un izturību, ko esam pierādījuši piedaloties dažādos pasākumos un sacensībās. Gan vietēja mēroga, kā Riga Cup, kā arī starptautiskos Kendo čempionātos.

2012. gada aprīlī pirmo reizi tika rīkots “Riga Kendo Open 2012 & University Taikai 2012”, kurā piedalījās studentu kendo klubi no lietuvas un somijas. Šajās sacensībās mēs ieguvām pirmo vietu un ceram šo pasākumu izveidot par ikgadēju notikumu.

2012. gada oktobrī piedalījāmies sacensībās Stokholmā, kur tika iegūta 1. un 3. vietas.

2013. gada aprīlī mūsu kluba sportisti piedalījās Eiropas Kendo Čempionātā Berlīnē, kur sevi labi parādīja un ieguva jaunu, nenovērtējamu pieredzi.

2013. gada jūnijā mēs piedalījāmies “Riga cup 2013 & Yumura cup 2013” sacensībās”, kurās ieguvām 3. vietu sieviešu konkurencē.

2013. gada augustā piedalījāmies Latvijas Kendo Čempionātā, un varam lepoties ar saviem sportistiem, kas sevi labi parādīja un ieguva godalgoto 1. vietu, kas mums ir liels sasniegums.

LU kendo klubs ir pieredzējis jau vairāku semestru nomaiņu, biedru aiziešanu un jaunu biedru pievienošanos, uzvaras un zaudējumus, un katrs jauns semestris Latvijas Universitātē nes jaunas vēsmas arī Latvijas Universitātes kendo kluba dzīvē. Kā katru gadu, uzņemam jaunus biedrus un gatavojamies sacensībām, tagad jau ar skatu uz 2015. gada Kendo Pasaules Čempionātu!