Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
4.atklātā mājsaimniecības olimpiāde
Pēdējās izmaiņas veiktas:
02.09.2016.

Paldies visiem 4. atklātās mājsaimniecības olimpiādes „Iedvesmojies no sava meistara” dalībniekiem, viņu iedvesmotājiem - meistariem un padomdevējiem - skolotājiem!

Kopumā 21 olimpiādes dalībnieks: 19 meitenes un 2 zēni. No 8.-9. klases 7 dalībnieki; no 10.klases -7 dalībnieces; no 11.klases – 3 dalībnieces; no 12.klase – 4 dalībnieces un 17 viņu skolotāji.
4. atklātās mājsaimniecības olimpiādes „Iedvesmojies no sava meistara”, kas notika 2016. gada 13. aprīlī Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē (Rīgā, Jūrmalas gatvē 76), rezultāti:

Nr.p.k.  Dalībnieka/-ces  vārds,
uzvārds
Pētījuma tēmaKlaseSkolotājs/-a   Skola1.kārta2.kārtaKopā  punkti/
iegūtās pakāpes un atzinības
1.Rēzija Monta Ēķe     Šūtie tērpi ar izšuvumiem 12.Jonika Tērvide  Ventspils 1. ģimnāzija  362258 punkti
1. pakāpe
2.Laura Hofmane Ineses Krūmiņas radošā darbība – iedvesmas avots celaiņu aušanas apguvei 11.Aija Pridāne  Jelgavas 4. vidusskola37,520,5 58 punkti
1.pakāpe
3.Jana MaurīteIedvesmojies no sava meistaraVēsma Bērziņa   Limbažu novada ģimnāzija3521 56 punkti
2.pakāpe
4.Laima KamzolaAdītas Ventspils novada tautas tērpu rakstainās zeķes12.Jonika Tērvide   Ventspils 1. ģimnāzija 33,52154,5 punkti
2.pakāpe
5.Ieva Evita Eglīte Aušanas prasme – Palkavu dzimtas mantojums 8.Ilva Zvirgzdiņa,
Kristīne Eglīte
Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskola33,52154,5 punkti2.pakāpe
6.Viola Daniela Kiseļova       Maizes pagatavošana mājas apstākļos9.Diāna KiseļovaEzernieku vidusskola332154 punkti
2.pakāpe
7.Asnate Bērziņa  Sandra Ulmane – skolotāja, kura mani iedvesmo10. Līga BarbaraRīgas Juglas vidusskola30,52252,5 punkti
3.pakāpe
8.Laura ŠironovaTradicionālais kultūras mantojums – iedvesmojies no sava meistara – Ritas Rozenbergas 12.Anda Dzene, Kira PetrovičaValdemārpils vidusskola33,51952,5 punkti
3.pakāpe
9. Laura BolužaSandra Dimante un viņas darbi9.Sandra DimanteDaugavpils saskaņas pamatskola322052 punkti
3.pakāpe
10.Māris CīrulisMācoties no biškopja Modra Kalniņa9.Juris AlpsRūjienas vidusskola292251 punkts
3.pakāpe
11. Anastasija ZotovaMājturības skolotāja Antra Strazda – rosinātāja darboties10.Antra StrazdaErnsta Glika Aūksnes Valsts ģimnāzija 31,5 2051,5 punkts 3.pakāpe
12.Sandija DriņķeMani darinātie tērpi11.Anda Dzene, Kira PetrovičaValdemārpils vidusskola33,5 17

50,5 punkti
Atzinība

13.Amanda MelneKlūgu pīšana Tutānu ģimenē11.Una GaileTukuma Raiņa ģimnāzija331750 punkti Atzinība
14.Mārīte BalgalveTamborēšanas tradīcijas manā ģimenē10.Maija KulakovaLīvānu 1. vidusskola   31,518,550 punkti Atzinība
15.Elīze TimermaneBērzes pagasta adītāja Lūcija Timermane un viņas cimdi10.Mārīte BarakauskaiteDobeles Valsts ģimnāzija292049 punkti 
16.Ieva BoļšakovaIrēnas Boļšakovas daiļrade10.Ruta VjakseRiebiņu vidusskola30,51747,5 punkti
17.Sabīne BērziņaMani meistarstiķi no koka12.Anda Dzene, Kira Petroviča Valdemārpils vidusskola291847 punkti
18.Kristiāns Vigo ViļķinsMans tēvs mehāniķis9.Juris AlpsNaukšēnu novada vidusskola25,51944,5 punkti 
19.Sintija GrīnbergaVecmāmiņa – radoša rokdarbniece10.Maija KulakovaLīvānu 1. vidusskola25,51742,5 punkti
20.Viktorija Miščenko Bauskas Valsts ģimnāzijas mājturības skolotājas un LAK amata meistares Ivetas Slavītes radošā darbība9.Iveta SlavīteBauskas Valsts ģimnāzija251540 punkti
21.Anete VoldemāreEtnogrāfiska cimda kopija10.Jonika TērvideVentspils 1. ģimnāzija33Neieradās33 punkti

Kopīgo punktu skaitu (max 64 punktus) veidoja olimpiādes 1. kārtas (max 42 punkti) un 2. kārtas (max 22 punkti) iegūto punktu summa.

1.pakāpe: 64 -58 punkti
2. pakāpe: 57,5-54 punkti
3.pakāpe: 53,5-52 punkti
Atzinības: 50,5-50 punkti

4. atklātās mājsaimniecības olimpiādes „Iedvesmojies no sava meistara” darbu vērtēšanas komisija:

Lolita Šelvaha, LU PPMF Skolotāju izglītības nodaļas lektore
Dace Sondare, RIIMC Pedagogu kompetenču attīstības nodaļas galvenā speciāliste
Ilze Krastiņa, Ogres 1. vidusskolas mājturības un tehnoloģiju skolotāja

2016. gada 13.aprīlī Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē (PPMF), Rīgā, Jūrmalas gatvē 76, norisinājās 4. atklātā Mājsaimniecības olimpiāde. Uz atklāto olimpiādi pulcējās radošākie skolēni  no visas Latvijas, lai sacenstos olimpiādes otrajā kārtā. Anniņmuižā A-5.telpā bija skatāma skolēnu radošo darbu (1.kārta) izstāde.

 4. atklāto mājsaimniecības olimpiādi „Tradicionālās kultūras mantojums. Iedvesmojies no sava meistara!” organizēja LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte sadarbībā ar Latvijas Mājturības pedagogu biedrību, Rīgas Izglītības un informatīvi metodisko centru un Valsts izglītības satura centru.

Olimpiādes programma:

Laiks 
Aktivitāte
Vieta
8:00–10:00ReģistrēšanāsPPMF vestibils
10:00–10:20Olimpiādes atklāšanaB-1.auditorija (jaunais korp.)
10:30-15:204. atklātās mājsaimniecības olimpiādes dalībnieku pētniecisko darbu prezentācija (skat. detalizētu darba kārtību skolēniemB-1.auditorija
10:30-15:2012. atklātās mājturības un tehnoloģiju olimpiādes skolēnu radošais darbs
(skat. detalizētu darba kārtību skolēniem
Vecajā korpusā 3.stāvā:
V-303., V-301.,
V-302. un
V-310.telpa
10:30-15:20

Radošās darbnīcas skolotājiem
(skat. detalizētu darba kārtību skolotājiem)

V-106., V-306.,
un G-16.telpa
15:30-17:40

   Aktivitātes skolēniem un skolotājiem:

  • Foto atskats uz dienas notikumiem un iepriekšējām olimpiādēm, informācija par studiju iespējām Mājturības un tehnoloģiju, mājsaimniecības skolotāja apakšprogrammā - informē Agnese Šteinberga, LU PPMF studiju metodiķe
  • Informācija  par jaunākajiem materiāliem - Jānis Trops, SIA Radošo darbu galerija
  • Skolēniem orientēšanās PPMF - organizē LU PPMF Mājturības un tehnoloģiju, mājsaimniecības skolotāja apakšprogrammas studenti   
B-1.auditorija
17:40Olimpiādes dalībnieku apbalvošanaB-1.auditorija

 

4. atklātās Mājsaimniecības olimpiādes NOLIKUMS

Kontaktinformācija par olimpiādēm:

Noslēgusies 4.atklātās mājsaimniecības olimpiādes „Iedvesmojies no sava meistara!” 1. kārta. Uz olimpiādes 2.kārtu, kura notika 13. aprīlī Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē (PPMF), Rīgā, Jūrmalas gatvē 76, bija uzaicināti 21 dalībnieks un viņu skolotāji.

Paldies visiem uzņēmīgajiem un čaklajiem 4. atklātās mājsaimniecības olimpiādes „Iedvesmojies no sava meistara!” 1. kārtas dalībniekiem.
 4.atklātās mājsaimniecības olimpiādes 2.kārta  notika 13. aprīlī LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē.

Nr.
p.k. 
Dalībnieka/-ces  vārds,
uzvārds 
KlaseSkola Skolotāja/-as vārds, uzvārds
1.Laura Hofmane11.Jelgavas 4. vidusskola Aija Pridāne
2.Rēzija Monta Ēķe12.Ventspils 1. ģimnāzijaJonika Tērvide
3.Laima Kamzola 12.Ventspils 1. ģimnāzijaJonika Tērvide
4.Anete Voldemāre 10.Ventspils 1. ģimnāzijaJonika Tērvide
5.Sandija Driņķe 11.Valdemārpils vidusskolaAnda Dzene
6.Sabīne Bērziņa12.Valdemārpils vidusskola Anda Dzene
7.    Laura Šironova12.Valdemārpils vidusskola    Anda Dzene
8.Amanda Melne11.Tukuma Raiņa ģimnāzija Una Gaile
9.Asnate Bērziņa10. Rīgas Juglas vidusskolaLīga Barbara
10.Viola Daniela Kiseļova 9. Ezernieku vidusskola    Diāna Kiseļova

11.
Anastasija Zotova10.Ernsta Glika Aūksnes Valsts ģimnāzija    Antra Strazda
12.Ieva Boļšakova10.Riebiņu vidusskolaRuta Vjakse
13.Ieva Evita Eglīte
8.Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskola Ilva Zvirgzdiņa,
Kristīne Eglīte
14.   Laura Boluža9.Daugavpils saskaņas pamatskolaSandra Dimante
15.Elīze Timermane        
10.Dobeles Valsts ģimnāzijaMārīte Barakauskaite
16.Jana Maurīte9.Limbažu novada ģimnāzijaVēsma Bērziņa
17.Mārīte Balgalve10. Līvānu 1. vidusskolaMaija Kulakova
18.Sintija Grīnberga10.Līvānu 1. vidusskolaMaija Kulakova
19.Viktorija Miščenko
9.Bauskas Valsts ģimnāzija Iveta Slavīte
20.Kristiāns Vigo Viļķins9.Naukšēnu novada vidusskola Juris Alps
21.     Māris Cīrulis9.Rūjienas vidusskolaJuris Alps


2. kārtā
katrs dalībnieks 5-7 minūtes prezentē savu pētījumu un praktisko radošo darbu.

Vērtēšanas kritēriji 2. kārtai:

Pētījuma prezentācija:

  • prezentācijas atbilstība pētījumam;
  • prezentācijas struktūra;
  • prezentācijas skaidrība un uztveramība;
  • iekļaušanās laikā;
  • atbildes uz jautājumiem.

Radošais praktiskais darbs:

  • atbilstība uzdevumam;
  • darba kompozīcija;
  • oriģinalitāte;krāsu vai materiālu salikums;
  • tehniskā izpildījuma kvalitāte.
Olimpiādes programma:
no 9:00 – 10:00Reģistrēšanās un radošo darbu izlikšana
10:00 – 10:20Olimpiādes atklāšana
10:30-16:00Pētījumu prezentācija
17:40Olimpiādes dalībnieku apbalvošana
Kontaktinformācija: