Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Latvijas Universitātes karogs
Pēdējās izmaiņas veiktas:
20.10.2009

LU karogam uz tumši zila zīda zelta krāsā izšūti divi simboli: labajā pusē – Latvijas Valsts lielais ģerbonis, kreisajā pusē – Latvijas Universitātes ģerbonis. Universitātes ģerboņa centrā ir ozols ar 12 zariem. Puslokā vainagu ietver gotiskas formas varodziņi ar fakultāšu emblēmām. No apakšas kompozīciju noslēdz universitātes devīze latīņu valodā – Scientiae et Patriae.

Savs karogs Latvijas Universitātei ir bijis jau trīsdesmito gadu sākumā. 1933. gada 17. jūnijā LU Studentu koru apvienība lūdza rektoru izsniegt karogu braucienam uz Igaunijas dziesmu svētkiem, tomēr par šo karogu nekas vairāk nav zināms.

Par jauna karoga iegādāšanos tiek lemts 1937. gada 20. oktobrī LU Padomes sēdē. Universitātes izdaiļošanas komisijai uzdots veikt karoga pagatavošanas priekšdarbus. Šāds karogs top un jaunā karoga iesvētīšanas svētki norisinās 1938. gada 16. novembrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Kā LU kopības simbols karogs pastāvēja līdz 1940. gadam. Pēc tam tas nodots Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā. Deviņdesmito gadu sākumā pēc šī karoga parauga tiek uzšūts jauns Universitātes karogs, kurš tiek iesvētīts 1991. gada 30. augustā.