Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
LU Skaitļošanas tehnikas un informātikas muzejs
Pēdējās izmaiņas veiktas:
16.11.2017

Adrese: Raiņa bulvārī 29, Rīgā, LV – 1459 (LU Matemātikas un informātikas institūta un datu centra "Sigmanet" telpās).
Tālrunis: 67211023.
E-pasts: stmuzejs@latnet.lv

 
No muzeja fondos uzkrātajiem vairākiem tūkstošiem priekšmetu, fotoattēlu un dokumentu, kas saistīti ar datortehnikas un tās pielietojumu attīstību, kā arī Latvijas zinātnes un tehnikas darbinieku ieguldījumu tajā, muzejā izveidota ekspozīcija:
 
“Kā un kāpēc dzima un izauga dators ?”
Šajā ekspozīcijā var aplūkot gan agrāko laiku skaitļošanas palīgierīces un pirmo paaudžu datoru iekārtas, uzbūves elementus un ekspluatācijas palīglīdzekļus, gan plašu minidatoru un agrīno personālo datoru kolekciju.
 
1984. gadā izveidotais muzejs vāc, apkopo un saglabā liecības par Latvijā 1959. gadā uzsākto, nemitīgi augošo datortehnikas un automatizētās skaitļošanas pielietošanu gan zinātniskajā pētniecībā un tautsaimniecībā, gan visdažādākajās tehnikas un sadzīves nozarēs.
 
Muzejs izvietots vēsturiski nozīmīgā ēkā – kādreizējā Latvijas Valsts universitātes (LVU) Skaitļošanas centrā (SC), kas savā laikā strauji izauga par vienu no kādreizējās Padomju Savienības (PSRS) vadošajām pētniecības iestādēm datorzinātnēs (informātikā) un lietišķajā matemātikā, vēlāk pārtopot par tagadējo Matemātikas un informātikas institūtu (LU MII).
 
Piezīme: Pilnīgākai skaitļošanas tehnikas vēstures dokumentēšanai un atspoguļošanai muzejs (savu tehnisko iespēju robežās) ar pateicību pieņem dāvinājumā dažādas vairs neizmantotas vai nelietojamas skaitļošanas ierīces (t.sk. datorus), to mezglus, uzbūves elementus, datu nesējus, kā arī ar Latvijas datorizāciju saistītus dokumentus, fotogrāfijas u.c. materiālus.