Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Cilvēka patoloģijas kolekcija
Pēdējās izmaiņas veiktas:
22.08.2018
Muzeja ekspozīcija
Kolekcijas makropreparāti
Žultsakmeņu kolekcija
3. kursa studenti pēta makropreparātus

Pirmos pamatus Patoloģijas muzejam 1921.gadā ir licis profesors Romans Adelheims (1881-1938). 1919.gadā, dibinoties Latvijas Universitātei. Pieredzējušam speciālistam patologam R. Adelheimam tika uzticēts organizēt studentu apmācību patoloģiskajā anatomijā. Viņš izveidoja Patoloģiskās anatomijas institūtu (katedru), iekārtoja studentu auditorijas, patohistoloģisko laboratoriju, katedras bibliotēku un arī Patoloģiskās anatomijas muzeju. Kad Latvijas Universitātē 1997. gadā pēc 47 gadu pārtraukuma tika atsākta Medicīnas fakultātes darbība, darbu atsāka arī muzejs.

LU Muzeja Cilvēka patoloģijas kolekcija nodrošina Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes studentus un dažādu specialitāšu ārstus-rezidentus ar uzskates materiāliem, kas padziļināti ļauj apgūt slimības patoģenēzi, patomorfoloģiju un vizualizēt izraisītās pārmaiņas organismā. Kolekcijā lielā skaitā ir savākti makropreparāti, mikropreparāti, mulāžas un plakāti, kas makroskopiskā un mikroskopiskā līmenī ataino visdažādākās patoloģiskās pārmaiņas cilvēka organismā. Medicīnas fakultātes 2., 3. un 4. kursa studenti, kas apgūst patoloģijas kursu, kā arī ārsti rezidenti saskaņā ar nodarbību plānu, tiek nodrošināti ar Muzeja uzskates materiālu, kas atbilst ik nedēļas jaunai apgūstamajai tēmai.

LU Muzejs ikvienam interesentam piedāvā iepazīt cilvēka organismu, cilvēka embriju un augļu makropreparāti dažādās attīstības, cilvēka žults vadu, žults pūšļa, nieru, urīnvadu, urīnpūšļa, zarnu un asinsvados atrasto akmeņu kolekciju, lieliski saglabātu 1897.g. mikropreparātu kolekciju un citus interesantus priekšmetus.

Apmeklētāju pieteikumus pieņem darba dienās, iepriekš piesakoties pa tālruni 29669458 vai e-pastu gova@lu.lv

Adrese: Rīga, Ojāra Vācieša 4, pie Arkādijas parka pretī Māras dīķim, 305 telpa.

Ekskursijas cena pieaugušajiem - 2 eiro. Skolēniem, citu augstskolu studentiem, pensionāriem, invalīdiem - 1 eiro. LU studentiem bez maksas.

Cilvēka patoloģijas kolekcijas eksperte: Valentīna Gordjušina

Tālrunis: 67455893, e-pasts: gova@lu.lv