Latvijas Universitāte (LU) vienā no prestižākajiem pasaules universitāšu reitingiem – Times Higher Education – saglabā 801. līdz 1000. vietu, turklāt starp Latvijas augstskolām novērtēta visaugstāk, informē reitinga veidotāji. Reitingā sarindotas pasaules labākās universitātes, vērtējot to sniegumu piecos rādītājos – studijās, citējamībā, zinātnē, starptautiskajā sadarbībā un sadarbībā ar industriju.

“Vieta universitāšu reitinga pirmajā tūkstotī nozīmē, ka piederam pie 5% pasaules labāko augstskolu. Lai iekļūtu reitingā, augstskolā jābūt intensīvai zinātniskajai darbībai, kas veido kvalitatīvu studiju bāzi. Reitingi tikai daļēji atspoguļo augstskolu uzdevumu daudzveidību, taču noteiktos aspektos ļauj salīdzināt to darbības rezultātus un attīstību. LU zinātniskās darbības rādītāji pēdējos divos gados ir ievērojami auguši, tomēr arī citas augstskolas nestāv uz vietas. Lai nezaudētu pozīcijas un īstenotu šogad Saeimas priekšvēlēšanu debatēs izskanējušo saukli par kādas Latvijas universitātes iekļūšanu pasaules pirmajā simtniekā, nepieciešams būtiski palielināt augstskolu zinātnes finansējumu” uzsvēra LU rektors profesors Indriķis Muižnieks. 

Viņš piebilda, ka priecājas par katras Latvijas augstskolas parādīšanos starptautiskos reitingos, jo tas ceļ Latvijas prestižu, taču atgādināja, ka reitingi nav un tos nebūtu korekti vērtēt kā vienīgo universitātes kvalitātes rādītāju.

Salīdzinot ar pērno gadu, LU rezultāti uzlabojušies četros rādītajos. Vislabākos rezultātus LU ir ieguvusi starptautiskās sadarbības vērtējumā, kas ietver kopā ar ārvalstu autoriem publicēto zinātnisko rakstu, kā arī ārvalstu studentu un pasniedzēju īpatsvaru.  Rektora vietnieks studentu un sociālajos jautājumos Jānis Stonis norāda, ka Times Higher Education reitings ir balstīts nopietnā analītiskā darbā. “Augstskolas vieta reitingā ir datos rūpīgi pamatota, tāpēc tas kalpos par ieskatu virzienos, kam turpmāk jāpievērš lielāka uzmanība, piemēram, starptautiski nozīmīgu publikāciju atbalstam,” sacīja J. Stonis.

Reitingā visaugstāk novērtētas divas Apvienotās Karalistes universitātes - 1. vietā Oksfordas Universitāte (University of Oxford), bet 2. vietā Kembridžas Universitāte, savukārt 3. vietā Stenfordas Universitāte (Stanford University) ASV, Kalifornijā.

Times Higher Education ir viens no trim pasaules ietekmīgākajiem universitāšu reitingiem, ko publicē jau 15. gadu. Šogad reitingā vērtētas mazliet vairāk kā 1200 vadošās universitātes, izmantojot gan augstskolu sniegto, gan aptaujās iegūto informāciju. Tāpat izmantoti arī “Elsevier” bibliometriskie dati un 14,1 miljonu publikāciju piecu gadu perioda citējamības rādītāji. Reitings sniedz plašu un līdzsvarotu augstskolu salīdzinājumu studentu, akadēmiķu, universitāšu vadītāju, industrijas un valsts pārvaldes vērtējumā.

Ar visiem rezultātiem iespējams iepazīties šeit.

Dalīties