No kreisās: “Latvijas Mobilais Telefons” prezidents Juris Binde, „Microsoft Baltija” vadītāja Renāte Strazdiņa, sabiedriskais darbinieks, 8. un 9. Saeimas deputāts Guntis Bērziņš. Foto: Toms Grīnbergs.

Latvijas Universitātes (LU) Padomnieku konventa sēdē 12. septembrī tās jaunais sastāvs nāca klajā ar jaunām idejām un aktīvi iesaistījās diskusijās par labāku un mūsdienīgāku Universitātes pārvaldības veidošanu.

LU rektors Indriķis Muižnieks un Juridiskās fakultātes docents Edvīns Danovskis Padomnieku konventu iepazīstināja ar LU Satversmes grozījumu idejām. Rektors uzsvēra, ka Satversmē pēdējie grozījumi veikti 2008. gadā, tāpēc vien skaidrs, ka labi un moderni pārvaldības principi ir mainījušies. Kopš LU Satversmes redakcijas apstiprināšanas Augstskolu likumā ir izdarīti grozījumi, kurus nepieciešams atspoguļot LU Satversmē, norādīja rektors.

LU Satversmes grozījumi nepieciešami, lai galvenokārt uzlabotu Universitātes efektivitāti un pārvaldību, uzsvēra LU Padomnieku konventa priekšsēdētājs “Latvijas Mobilais Telefons” prezidents Juris Binde. Viņam piekrīt arī priekšsēdētāja biedre, „Microsoft Baltija” vadītāja Renāte Strazdiņa, kura sacīja, ka pārvaldības efektivitāte ir ļoti atbalstāma.

Konventa locekļi bija vienisprātis, ka Universitātē ir nepieciešams nodrošināt labas pārvaldības principus, procesa efektivitāti, sociālo partneru iesaisti un augstas kvalitātes nodrošinājumu.

Savukārt sabiedriskais darbinieks un 8. un 9. Saeimas deputāts Guntis Bērziņš ieteica, ka svarīgi arī Satversmes preambulā precīzāk definēt Latvijas Universitātes vērtības.

Studiju departamenta direktore Jūlija Stare Padomnieku konventa locekļus iepazīstināja ar Eiropas Sociālā fonda projektu par labākas pārvaldības nodrošināšanu. Projekta mērķis ir sekmēt LU studiju programmu satura kvalitātes pilnveidi un, efektīvi izmantojot pieejamos resursus, nodrošināt labāku LU pārvaldību. Viena no projekta galvenajām darbībām ir studiju programmu satura pilnveide, lai tās atbilstu nozares attīstībai, tāpēc Universitāte ir pateicīga, ka Padomnieku konventu veido katras nozares augstas raudzes speciālisti, uzsvēra rektora vietniece juridiskajos jautājumos Baiba Broka.

“Padomnieku konventa sanāksmes vienmēr ir noderīgas, jo konventa locekļi katrs ir ar atšķirīgu pieredzi un pārstāv dažādas nozares. Šīs diskusijas ir vērtīgas, jo tās ļauj paskatīties uz dažādiem jautājumiem no ļoti dažādiem rakursiem,” konventa sēdi vērtēja R. Strazdiņa.

LU Padomnieku konvents ir LU padomdevēja institūcija, kas konsultē Senātu un rektoru LU attīstības un stratēģijas jautājumos, un tā darbības mērķis ir veicināt LU attīstību un saskaņot to ar Latvijas un tās sabiedrības attīstības interesēm. Padomnieku konventā tiek iekļauti pārstāvji no LU sociālajiem partneriem dažādās darbības jomās un nozarēs, kuri ar savu kompetenci un sasniegumiem ir apliecinājuši sabiedrības uzticību.

LU Padomnieku konventa sastāvā ir “Latvijas Mobilais Telefons” prezidents Juris Binde, „Microsoft Baltija” vadītāja Renāte Strazdiņa, Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš, Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankēvičs, Latvijas Ārstu biedrības viceprezedents Māris Pļaviņš, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, sabiedriskais darbinieks un 8. un 9. Saeimas deputāts Guntis Bērziņš, AS "Attīstības finanšu institūcija ALTUM" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš un Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja direktore Māra Lāce.

Dalīties