LU Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta (LUKPMI) pētnieku grupa ar ziņojumiem un stenda referārtiem no 13. līdz 15. septembrim piedalīsies Lietuvā, Kauņā, notiekošajā Eiropas helikobaktērijas un mikrobioma pētniecības grupas (EHMSG) 31. starptautiskajā kongresā par Helikobaktērijas un mikrobioma ietekmi uz iekaisumu un vēzi.

Kongress norisināsies sadarbībā ar Eiropas asociāciju gastroenteroloģijas, endoskopijas un uztura jautājumos (The European Association for Gastroenterology, Endoscopy and Nutrition - EAGEN) pēcdiploma kursu "Zarnu mikrobioma pasaulē: daudzfunkcionālā loma slimību izcelsmē" (The world of Gut Microbiome: multiple functions in health disease).

Kongresā ar oriģinālprezentācijām par H.pylori un citām ar mikrobiomu saistītām tēmām uzstāsies nozarē atzīti lektori no visas pasaules. Pirmo reizi kongress norisināsies Lietuvā, taču ne pirmo reizi Baltijas valstīs. Ar šo kongresu simboliski tiek pavērts ceļš Baltijas valstu starptautiskajām pētniecības aktivitātēm gastroenteroloģijas nozarē - pētījumiem un apmaiņas aktivitātēm helikobaktērijas jomā.

Kongresā satiksies dalībnieki no Eiropas, Āzijas, Klusā okeāna valstīm, Vidusjūras reģiona, Amerikas Savienotajām valstīm un Āfrikas.

Pagājušā gada septembrī LU Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta (LUKPMI) direktoru un Medicīnas fakultātes profesoru, ārstu gastroenterologu Mārci Leju ievēlēja par EHMSG organizācijas prezidentu.

Vairāk informācijas par kongresu iespējams iegūt šeit.

Dalīties