Balvu kongresa noslēguma svinīgajā ceremonijā Olgai Ritenbergai pasniedza Starptautiskās aerobioloģijas asociācijas prezidents profesors Bernards Klo (foto no personīgā arhīva).

Latvijas Universitātes (LU) Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes pētniecei, ģeogrāfijas zinātņu doktorei Olgai Ritenbergai piešķirts Starptautiskās aerobioloģijas asociācijas apbalvojums Young Aerobiologist Award 2018. Par īpašiem nopelniem aerobioloģijā šo balvu katru gadu piešķir kādam no pasaules talantīgākajiem jaunajiem aerobiologiem.

Apbalvošanas ceremonija notika 7. septembrī Itālijas pilsētā Parmā Starptautiskā aerobioloģijas kongresa laikā. Balvu kongresa noslēguma svinīgajā ceremonijā O. Ritenbergai pasniedza Starptautiskās aerobioloģijas asociācijas prezidents profesors Bernards Klo (Bernard Clot) par augstiem panākumiem pētījumos putekšņu prognozēšanā.

“Faktu, ka iegūšu balvu, uzzināju jau vasaras sākumā, tāpēc ceremonijas laikā pārsteigums izpalika. Bet saviļņojums par iegūto apbalvojumu, protams, man ir ļoti liels, turklāt prieks, ka starp aerobioloģijas lielvalstīm beidzot izskan arī Latvijas vārds,” pēc ceremonijas sacīja jaunā pētniece.

Kongresā Dr. Olga Ritenberga arīdzan piedalījās kā uzaicināts lektors (invited speaker) sekcijā “Putekšņu modelēšana un prognozēšana” (Pollen Modelling and Forecasting).

Savukārt ārpus kongresa aktivitātēm viņa sniedza ieguldījumu arī Jauno Aerobiologu foruma vadīšanā. Ar O. Ritenbergas dalību tika panākta jauno aerobiologu pasaules tīkla izveide, savukārt “Jauno zinātnieku grupu” iekļāva kā darba grupu Starptautiskajā aerobioloģijas asociācijas asamblejas laikā. Turklāt O. Ritenbergu ievēlēja Starptautiskās aerobioloģijas asociācijas komitējā, kas nākamo četru gadu laikā lems par asociācijas darbību un nozares attīstību pasaulē.

Dr. Ritenbergas pētnieciskais darbs ir saistīts ar atmosfēras bioloģisko aerosolu izpēti – monitoringu un prognozēm. 

Dalīties