Šī gada augusta sākumā Matiešoņu novadā (Lietuvā) Latvijas un Stokholmas Universitāšu profesors Dr. Pēteris Vanags saņēma valodnieka Jona Kazlauska balvu par ieguldījumu Baltijas valstu valodu pētniecībā un popularizēšanā.

 

Par godu Lietuvas neatkarības atjaunošanas 100. gadadienai, Viļņas Universitātes Filoloģijas fakultātes Baltistikas katedra ierosināja valodnieka Jona Kazlauska balvu pasniegt Dr. Pēterim Vanagam, kurš studējis Latvijas un Viļņas Universitātēs, kur ieguvis izglītību baltu filoloģijā. Dr. Vanags teicami pārvalda visas trīs baltu valodas, īpaši lietuviešu valodu, kuru popularizē arī ārvalstīs. Profesors pierāda, cik vērtīgi ir pētīt baltu filoloģiju, tekstoloģiju un valodniecības vēsturi. Viļņas Universitātē aizstāvējis savu doktora disertācijas un habilitācijas darbu.
„Birštonas pašvaldībai ir liels gods piešķirt profesora Jona Kazlauska balvu Pēterim Vanagam. Profesors studēja Latvijas un Lietuvas Universitātēs un veica daudz akadēmisko pētījumu baltistikas, valodniecības, lietuvas filoloģijas jomā. Šāda veida balva ir patiešām simboliska, it īpaši, kad šogad Latvija un Lietuva svin 100 gadus kopš valsts atjaunošanas. Šādi profesionāli cilvēki kā Pēteris Vanags ir labākie vēstnieki un pārstāvji, kuri parāda mūsu sadarbību ar draudzīgajām kaimiņvalstīm – ar latviešu tautu," atzīst Birštonas pašvaldības mēre Nijole Dirginčiene. Šogad Jona Kazlauska balvu Dr. Pēterim Vanagam pasniedza Birštonas pašvaldības mēre Nijole Dirginčiene un administrācijas direktors Valentins Vincs Revucks.
Birštonas pašvaldība balvu izveidoja, godinot profesoru, Viļņas Universitātes Filoloģijas fakultātes dekānu, Baltijas valodniecības žurnāla „Baltistica” izveidotāju un redaktoru Jonu Kazlauski un viņa darba sekotājus. Pirmā Jona Kazlauska balva tika pasniegta 1990. gadā.

Balvu ieguvēji:
1990. gadā – Alberts Rosins (Albertas Rosinas), lietuviešu valodnieks un pedagogs;
1996. gadā – Aleksis Girdenis (Aleksas Stanislovas Girdenis), lietuviešu valodnieks, pedagogs un Lietuvas fonoloģijas skolas izstrādātājs;
2005. gadā – Audrone Kukiene (Audronė Kaukienė), valodniece un Klaipēdas Universitātes profesore;
2008. gadā – Bonifācijs Stundža (Bonifacio Stundža), Viļņas Universitātes Filoloģijas fakultātes profesors;
2010. gadā – Birute Jasūnaite (Birute Jasiūnaitė), Viļņas Universitātes Filoloģijas fakultātes profesore;
2015. gadā – Vītauts Rinkevičs (Vytautas Rinkevičius), Viļņas Universitātes Filoloģijas fakultātes asociētais profesors;
2018. gadā – Pēteris Vanags, valodnieks, Latvijas un Stokholmas Universitāšu profesors.

Vairāk bildes no pasākuma skatīt: šeit


Plašāka informācija:
Ruta Kapacinske, Birštonas Tūrisma informācijas centra vadītāja
E-pasts: info@visitbirstonas.lt 
Telefons: +370 31965740https://www.visitbirstonas.lt/lv/ 

Dalīties