LU prorektors prof. Valdis Segliņš. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments

“Augstskolu daudzums Latvijā, protams, ir par lielu,” Latvijas Radio raidījuma ”Krustpunktā” diskusijā “Vai Latvijā nepieciešamas tik daudzas valsts finansētas augstskolas?” pauda Latvijas Universitātes (LU) prorektors eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā profesors Valdis Segliņš, akcentējot, ka daudzas augstskolas piedāvā tā saucamos “nišas produktus”, “kuru eksistence vai ilgtspēja būs iespējama tikai tad, ja būs saistība ar pētniecību un atdevi.”

No neoficiālas informācijas medijos ir kļuvis zināms, ka patlaban noritot sarunas par vairāku augstskolu reorganizāciju, bet pagaidām netiekot atklāts, kuras augstskolas šajā procesā ir iesaistītas. Tāpēc uz sarunu radio raidījumā “Krustpunktā” bija aicināti LU prorektors prof. Valdis Segliņš, RSU zinātņu prorektore Agrita Kiopa, Augstākās izglītības padomes vadītājs Jānis Vētra un RTU rektors Leonīds Ribickis.

Iesaistoties diskusijā, LU prorektors prof. V. Segliņš uzsvēra, ka patlaban sarunas ar kādu augstskolu Latvijas Universitāte nav veikusi, jo saistībā ar jaunā Akadēmiskā centra attīstības plāniem Torņakalnā LU patlaban ir citi uzdevumi – tā ir studiju programmu restrukturizācija un reorganizācija, jo intensīvie būvniecības darbi un pārvietošanās prasa daudz resursu. Savukārt par Rīgas 1. Medicīnas koledžas konsolidēšanu Latvijas Universitātē atbilde tiek gaidīta no Izglītības un zinātnes ministrijas, jo abas puses labprātīgi par to ir nolēmušas jau pirms diviem gadiem.

 “Ir jāsaprot, ka mums ir vienotais Eiropas darba tirgus un reģionālais tirgus ir Latvija, nevis atsevišķa tās daļa,” V. Segliņš pauda jautājumā par reģionālajām augstskolām, uzsverot, ka ir nepareizi domāt, ka mēs kādas teritorijas vai Latvijas novadus uz aktīvāku saimniecisko dzīvi varam pacelt ar vietējo universitāti, jo reģionāli vien nav iespējams nodrošināt prasībām atbilstošu augstu līmeni studijām un pētniecībai. Diskusijā V. Segliņš norādīja, ka tādējādi arī kvalifikācijas un prasīguma līmenis augstskolās valstī ir ļoti atšķirīgs un ka atbalstāma būtu ciešāka sadarbība, kādu jau īsteno Rīgas augstskolas.

Visu "Krustpunktā" diskusiju noklausieties šeit:

Dalīties