30.augustā LU galvenajā ēkā (Raiņa bulvārī 19) norisināsies nu jau par tradīciju kļuvušais Latvijas Universitātes pasākums pirmo kursu studentiem – “Iepazīsti LU!”

“Kas mani sagaida jaunajā mācību iestādē? Vai spēšu iekļauties jaunajā vidē? Kur varēšu vērsties pēc padoma un atbalsta?” Šādus un citus jautājumu sev uzdod teju katrs pirmkursnieks. Pasākums “Iepazīsti LU!” palīdz jaunajiem studentiem iegūt priekšstatu par dzīvi augstskolā, par studentiem sniegto atbalsta un informācijas sistēmu, kā arī palīdz sagatavoties jaunajiem izaicinājumiem, ko sniedz studiju vide.

“Iepazīsti LU!” lekciju ciklu uzsāksim ar tēmu “Iepazīsti savu kuratoru un mentoru” plkst10.00-11.00 LU Lielajā aulā. Kuratoru un mentoru programmas ir LU atbalsta programmas jaunajiem studentiem. Gan kuratori, gan mentori ir  padomdevēji un atbalstītāji pirmkursniekam viņu studiju gaitās. Kuratori ir fakultātes deleģēts pārstāvis no mācību spēka pārstāvjiem. Mentori ir brīvprātīgie attiecīgās fakultātes vecāko kursu studenti, kuri gatavi sniegt savu atbalstu un zināšanas jaunajiem fakultātes studentiem. Lekcijas mērķis ir plašāk iepazīstināt jaunos studentus ar abu atbalsta programmu piedāvātajām iespējām un ieguvumiem. Informāciju par abām programmām sniegs LU Studiju departaments un LU Studentu padome.

Plkst11.15 – 12.15 turpat Lielajā aulā aicinām apmeklēt lekciju “Mācīšanās veidi”, kas jaunajiem studentiem palīdzēs saprast galvenās atšķirības starp mācīšanos skolā un augstskolā. Lekcijā tiks sniegta informācija par dažādu mācīšanās stilu nozīmi un ietekmi veiksmīgā mācību procesā. Lekciju vadīs Dr. paed. docente, vadošā pētniece Sanita Baranova.

Paralēli lekciju ciklam LU Mazajā aulā plkst. 13.00 – 15.30 būs atvērta izstāde „Esi aktīvs – iesaisties!”. Te varēsiet iepazīties ar LU pieejamajām ārpus studiju aktivitāšu iespējām: LU kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrība „Juventus”, Sporta servisa centrs, Debašu klubs, Atturības un veselības izglītības veicināšanas biedrība, Biznesa inkubators, Valodu centrs, Bibliotēkas, radio NABA,  Studentu padomes, kā arī Erasmus Student Network un Agape Studentu organizācijas, Karjeras centrs.

Plkst. 12.30 – 14.15 LU Lielajā aulā notiks lekcija “Veiksmīga iekļaušanās studiju vidē”. Studiju uzsākšana ievieš lielas pārmaiņas dzīvē kopumā. Lektore Sarmīte Voitkāne palīdzēs jaunajiem studentiem saprast, kas būtu svarīgi, lai neapjuktu jaunajā dzīves ceļā, kādu lomu studenta personība spēlē pārmaiņu periodā un kā izmantot LU piedāvāto atbalsta sistēmu. Lekcijā varēs uzzināt, kāda loma studiju uzsākšanā ir pieredzes un personības resursiem un kā veicināt sadarbību ar studiju biedriem.  Lektore Dace Siliņa runās par to, kā allaž atcerēties savus nospraustos mērķus, saglabāt iedvesmu un kā uzsākt savu karjeras veidošanu studiju laikā.

Svarīgi jaunumi ir arī jaunajiem maģistriem, kuriem plkst. 18.00- 19.30 9. auditorijā būs iespēja piedalīties lekcijā par studiju procesa organizēšanu maģistrantūrā – lekcijā varēs uzzināt gan par studiju procesu reglamentējošiem dokumentiem, gan studiju dokumentāciju,  iepazīt LU informatīvo sistēmu (LUIS), par pieejamo finanšu atbalstu (stipendijām un kredītiem), kā arī citu atbalstu studijās (konsultācijas, informatīvie pasākumi u.c.). Lekciju vadīs lektors Jānis Saulītis. 

Reģistrēšanās uz lekcijām ŠEIT.

Dalīties