LU jauktais koris "Juventus".

Latvijas Universitātes jauktais koris “Juventus” plūca laurus starptautiskajā koru konkursā „Mundus Cantat Sopot 2018”, kas notika no 16. līdz 20. maijam Polijas pilsētā Sopotā.

Latvijas Universitātes jauktais koris “Juventus” ar kora māksliniecisko vadītāju Valdi Tomsonu, diriģentu Vilhelmu Vācieti un vokālo pedagoģi Ingu Lisovsku koru konkursā „Mundus Cantat Sopot 2018” Polijā ieguva uzvaru garīgās mūzikas kategorijā, kurā izpildīja F.Martēna, E.Elgāra un A.Bruknera skaņdarbus.

Visaugstāko novērtējumu koris saņēma laicīgās mūzikas kategorijā, izpildot I.Rebhūnas, S.Mences, R.Zaļupes un F.Hatfielda skaņdarbus. Konkursa “Grand Prix” “Juventus” izcīnīja ar U.Stabulnieka un R.Sējāna kompozīcijām. Savukārt “Juventus” mākslinieciskais vadītājs Valdis Tomsons tika atzīts  par labāko diriģentu konkursā.

Starptautiskais koru konkurss „Mundus Cantat Sopot” notika jau 14. reizi un šogad tajā piedalījās 11 kori no 6 valstīm, par godalgām cīnoties 9 kategorijās. Konkursa žūrijā bija Dienvidkorejas, Meksikas, Polijas un Slovēnijas pārstāvji.

“Juventus” izsaka pateicību Valsts Kultūrkapitāla fondam, Rīgas domei un AS “Latvijas valsts meži” par finansiālo atbalstu.

Dalīties