Mākslas muzejā “RĪGAS BIRŽA” skatāma starptautiska izstāde “Jūgendstils. Pirmsākumi. Ietekmes. Savdabība”. Izstādes projekta sadarbības partneri ir Orše muzejs (Parīze), Viktorijas un Alberta muzejs (Londona), Karaliskais mākslas un vēstures muzejs (Brisele), Seinsberija Vizuālās mākslas centrs, Austrumanglijas Universitāte (Noridža), Mikolaja Konstantīna Čurļoņa Nacionālais mākslas muzejs (Kauņa), Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Rakstniecības un mūzikas muzejs, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Rīgas Jūgendstila centrs, Raiņa un Aspazijas memoriālais muzejs un LU Akadēmiskā bibliotēka.

Izstāde ir veltījums Latvijas simtgadei un stāsts par jūgendstila spilgtākajām izpausmēm Eiropā, vizualizējot tās caur glezniecību, grafiku, tēlniecību un dekoratīvi lietišķo mākslu. Tā iezīmē šī stila sākotni, saknes un uzplaukumu Eiropā, ļaujot skaidrāk izprast Latvijas jūgendstila iezīmes, kas parādās salīdzinājumā ar izcilāko jūgendstila metropoļu sniegumu.  

20. gadsimta sākums ir nozīmīgs periods Latvijas grāmatniecībā, žurnālu un lietišķajā grafikā.

LU Akadēmiskā bibliotēka izstādē piedalās ar 84 eksponātiem – grāmatām, periodiskajiem izdevumiem un rokrakstiem no Misiņa bibliotēkas un Rokrakstu un reto grāmatu krājuma.

Izstādē redzams arī jūgendstila koka aizslietnis ar ādas apdari no Jāņa Misiņa memoriālās kolekcijas.  

Dalīties