Piektdien, 24.septembrī plkst. 17.00 Latvijas Universitātes kafejnīcā (Raiņa bulv. 19) notiks „Zinātnes kafejnīcas” pasākums. Šoreiz tas būs veltīts Zinātnieku hobijiem. Pasākums būs skatāms tiešraidē LU portālā.

Bez algotā darba cilvēkiem mēdz būt arī kāda aizraušanās un zinātnieki nav izņēmums. Dažbrīd tieši zinātniekiem darbs ir arī aizraušanās un zinātne beigu beigās ir dzīves veids. Vieniem aizraušanās ir zinātnisko darbu turpinājums, citiem kaut kas pavisam cits un nesaistīts ar zinātnisko vai pedagoģisko darbu. Šoreiz zinātnes kafejnīcā runāsim par interesantām nodarbēm, kuras gan asina prātu, gan uzlabo omu un veselību. 

Olga Mutere, LU Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūta vadošā pētniece stāstīs par savu hobiju – filmēšanu un filmu veidošanu. Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes pētnieks Jānis Šīre stāstīs par savu hobiju – paraplanēšanu. Bioloģijas fakultātes Hidrobioloģijas katedras pasniedzējas Solvitas Strāķes aizraušanās ir jāšanas sports. Guntis Arnicāns, Datorikas fakultātes Programmēšanas katedras asociētais profesors ir dedzīgs orientēšanās sporta piekritējs. Fizikas un matemātikas fakultātes Matemātikas nodaļas Matemātiskās analīzes katedras asociētais profesors Andrejs Cibulis krāj un pats veido matemātiskās rotaļlietas. Viņš izveidojis Latvijā lielāko matemātisko rotaļlietu kolekciju. Fizikas un matemātikas fakultātes Matemātikas nodaļas vadītājs Jānis Cepītis stāstīs par saviem braucieniem pa Latviju un dižkoku apsekošanu.

Pasākumu vadīs Dr. Juris Šteinbergs – zinātnieks un populāra TV raidījuma seja.

„Zinātnes kafejnīca” notiek 7.Ietvara programmas projekta „Zinātnieku nakts” ietvaros.

Diskusija notiks brīvā stilā pie kafijas tases vai sulas glāzes, kas kafejnīcas apmeklētājiem būs par brīvu.

Video ieraksts:

Olgas Muteres video materiāls

Dalīties