Trešdien, 24.martā plkst. 18.00 Latvijas Universitātes kafejnīcā, Raiņa bulv. 19 notiks Zinātnes kafejnīcas pasākums. Šoreiz tas būs veltīts vairākām dabas zinātņu nozarēm vienlaikus: fizikai, bioloģijai, ķīmijai, ģeogrāfijai un datorikai, un vakara sarunu temats būs ”Kosmosa stacija no dažādiem skatu punktiem” Pasākumu tiešraidē varēs vērot LU portālā.

 

Kosmiskie lidojumi allaž tiek plānoti daudzus gadus uz priekšu. Nereti gadās, ka tos nākas atcelt tehnisku iemeslu dēļ. Kas īsti ir kosmiskā stacija, kādi tajā ir apstākļi un kā tā izskatās no dažādu zinātņu viedokļa, par to visu uzzināsim kafejnīcas pasākumā.

 Ekspertu krēslos sēdēs datortehnikas speciālists, Ints Ķešāns stāstīs par datortehniku kosmosa stacijā, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes asistents Jānis Jātnieks informēs par Zemes novērošanu no kosmosa stacijas, Bioloģijas fakultātes docente Līga Plakane skaidros par mikrogravitāciju kosmosa stacijā, Cietvielu fizikas institūta asistents Varis Karitāns rādīs ko var redzēt no kosmosa stacijas, ķīmiskās fizikas institūta vadošā pētniece Gunta Ķizāne stāstīs par radiācijas ietekmi kosmosa stacijā.

Pasākumu, kā vienmēr, vadīs Dr. Juris Šteinbergs – zinātnieks un populāra TV raidījuma seja. Pasākuma tiešraide www.lu.lv/tiesraide 

„Zinātnes kafejnīcas” mērķis ir raisīt brīvu diskusiju neformālā vidē par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem un uzdot viņiem jebkuru – gan skolotāju, skolēnu, studentu, ierēdni, bibliotekāru, gan uzņēmēju un pensionāru interesējošu jautājumu un noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu, šoreiz par to kas kosmosa stacijā ir svarīgs, cik jau izpētīts un cik vēl pētāmā.

„Zinātnes kafejnīcas” diskusija notiks brīvā stilā pie kafijas tases vai sulas glāzes, kas kafejnīcas apmeklētājiem būs par brīvu. Visi laipni aicināti apmeklēt „Zinātnes kafejnīcas” pasākumu!

Dalīties