Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāte (LU MF) un senioru rezidence “Dzintara melodija” šā gada 9. aprīlī rīko kopīgu semināru “Senioru dzīves kvalitāte”, kurā piedalīties aicināti fakultātes un LU medicīnas koledžu mācībspēki, kā arī rezidences personāls. Seminārs no plkst. 10.00 līdz 14.00 norisināsies Jaunpils ielā 20, Rīgā, rezidences telpās.

Semināru atklās rezidences direktors Matīss Pudāns, kā arī MF dekāns prof. Valdis Folkmanis. Par senioru kognitīvo funkciju saglabāšanu uzstāsies MF asoc. prof. Liliana Civjane, bet “Dzintara melodijas” eksistenciālā psihoterapeite Evija Rozenlauka runās par “Seniora māksla būt dzīvam”. Tāpat seminārā par dzīves kvalitāti uzstāsies rezidences speciāliste Sanita Krankale, kā arī Montesori metodikas speciāliste un logopēde Kristīne Riemere, kas runās par Montesori terapijas izmantošanu demences pacientu aprūpē. Slimnīcas “Gintermuiža” sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļas vadītāja Evija Anča klātesošos iepazīstinās ar senioru socializācijas un savstarpējo attiecību veidošanas un uzturēšanas jautājumiem. Pilna semināra programma.

Senioru rezidence “Dzintara melodija”, kas atrodas Rīgā, pieder franču kompānijai “Senior Baltic”, kas dibināta 2011. gadā. Uzņēmuma mērķis ir Baltijas valstīs atvērt Eiropas līmeņa medicīnas aprūpes vietas senioriem. Latvija ir pirmā valsts, kurā atvērta šāda rezidence. Kopš 2016. gada MF un rezidence sadarbojas topošo ārstniecības personu apmācībā. Jau studiju laikā jaunajiem mediķiem ir iespēja iepazīsties ne vien ar vecāka gadagājuma cilvēku aprūpes īpatnībām, bet arī šādu aprūpes iestāžu nozīmi valsts veselības sistēmā.

Par LU MF

LU MF 2016./2017. absolvēja 255 jauno medicīnas speciālistu, bet kopš fakultātes atjaunošanas, 20 gadu laikā to beiguši vairāk nekā 4000 jauno speciālistu – ārstu, māsu un farmaceitu. Pašlaik LU MF studē 959 pašmāju un 118 ārvalstu studentu. Līdzās atzītiem Latvijas medicīnas nozares korifejiem, LU MF strādā arī daudz jaunu un talantīgu pasniedzēju, lasīt lekcijas ierodas arī vieslektori no Zviedrijas, Vācijas un ASV. LU MF pašlaik docē 205 mācībspēki.

 

Papildu informācija:

Evija Ansonska,

LU Medicīnas fakultātes sabiedrisko attiecību vadītāja

Mob. tālr.: +371 26011887

E-pasts: evija.ansonska@lu.lv

Dalīties