Ikgadējās starptautiskās atvērtās piekļuves nedēļas laikā (no 24. līdz 30. oktobrim) notiks pasākumi Latvijā, Eiropā un visā pasaulē, lai pievērstu uzmanību klimata, iekļaujošas sabiedrības un zināšanu apmaiņas jautājumiem.

Datums: 25. oktobris

Laiks: plkst. 12.00 – 12.45 (EEST)

Vieta: virtuālā telpa ZOOM platformā

REĢISTRĒTIES (pēc reģistrēšanās piekļuves saite tiks nosūtīta uz dalībnieka e-pastu)

Tīmekļsemināra darba valoda: angļu.

Mērķauditorija: Latvijas augstskolu un zinātnisko institūtu personāls, pētnieki, doktorantūras studenti, zinātnisko publikāciju autori, Apvārsnis Eiropa programmu projektu dalībnieki, informācijas speciālisti, bibliotekāri un citi interesenti

Programma: Georgina DurowojuOpen Research Europe satura pārvaldīšanas redaktore stāstīs par Open Research Europe (ORE) platformu, tās unikālo izdevējdarbības modeli, kā arī par atvērto recenzēšanu, kas tiek veikta pēc publikācijas publiskošanas. ORE ir pēc Eiropas Komisijas iniciatīvas izveidota atvērtās piekļuves publicēšanas plaforma, kuras darbība balstās augstos pētniecības standartos un atvērtā datu dalīšanās pieejā. ORE iekļautie raksti tiek indeksēti arī ScopusERIH PLUSReaxysInspec, kā arī DOAJ.

Plašāk par ORE skatīt šeit