25. janvārī plkst. 18.00 Latvijas Kultūras akadēmijā, Zirgu pastā, norisināsies Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta zinātniskā asistenta, Latvijas Kultūras akadēmijas docenta Ph. D. Andra Hirša monogrāfijas “Persona un personālisms: pārdzīvojot ideālisma sabrukumu” atvēršanas svētki.

Grāmatā ir aplūkota latviešu pirmā filozofa Jēkaba Oša (1860–1920), viena no Latvijas Universitātes pamatlicēja, biogrāfija un analizēta Oša filozofiskā sistēma jeb personālisms. Pētījumā izmantoti dažādu valstu arhīvu materiāli, atklājot jaunus aspektus 20. gadsimta pirmās puses latviešu intelektuālajā vēsturē, kā arī analizēts vēlīnā ideālisma strāvojums, kura centrā ir atziņa par indivīda ontoloģisko primaritāti.  

Monogrāfijas atvēršanas pasākumā ar runām uzstāsies pētījuma autors, Filozofijas un socioloģijas institūta direktore Dr. phil. Maija Kūle, Dr. phil. docente Aija Priedīte-Kleinhofa un Dr. phil. vadošā pētniece Ella Buceniece, kā arī Dr. phil., profesors Raivis Bičevskis. Prezentācijā piedalīsies vēsturiskās fantāzijas radio NABA raidījuma “Fono-grāfs” veidotāji Dr. phil. Andrejs Balodis un Mg. phil. Ainārs Kamoliņš.