Pirms gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, akcentējot aktuālos augstākās izglītības un zinātnes jautājumus, norisināsies sešu Latvijas universitāšu rektoru un sešu populārāko politisko partiju pārstāvju diskusija «6 pret 6». Tā notiks trešdien, 25. maijā, plkst. 15.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6. Diskusiju organizē Latvijas Universitāšu asociācija (LUA).

Diskusija, pirms vēlēšanām pie viena galda tiekoties visu Latvijas universitāšu vadībai un populārāko politisko partiju līderiem, tiek rīkota, lai iepazīstinātu politiķus ar augstākās izglītības aktuālākajām problēmām, kas būtu jārisina nākamajai Saeimai, kā arī lai uzklausītu partiju redzējumu par konkrētajiem jautājumiem un palīdzētu tām veidot kvalitatīvu programmatisko piedāvājumu izglītības un zinātnes jomā, jo partijas vēl var saturiski papildināt savas priekšvēlēšanu programmas.

Diskusijā piedalīsies RSU rektors Aigars Pētersons, RTU rektors Leonīds Ribickis, Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks, Latvijas Lauksaimniecības universitātes kanclers Ziedonis Helvigs, Daugavpils Universitātes zinātņu prorektors Arvīds Barševskis un Liepājas Universitātes rektore Dace Markus.

Uz tikšanos ar universitāšu vadību aicinātas pēc reitingu tabulām populārākās partijas. «Jauno Vienotību» (JV) pārstāvēs Arvils Ašeradens, Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) – Viktors Valainis, Nacionālo apvienību (NA) – Ieva Siliņa, «Saskaņu» – Edgars Kucins, «Attīstībai/Par!» – Juris Pūce un «Progresīvos» – Antoņina Ņenaševa.

Uz diskusiju aicināts ikviens interesents, pirms tam aizpildot reģistrācijas anketu.

Diskusijas tiešraide paredzēta arī RTU mājaslapā un RTU Facebook lapā.