Otrdien, 3. maijā, plkst.15.00 Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā mūzikas cienītāji tiek gaidīti uz Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienai veltītu svētku koncertu.

Ar skaistu svētku programmu klausītājus priecēs LU Datorikas fakultātes (DF) klarnešu koris “Melnie koki”. Diriģente Māra Lemkena. Ieeja koncertā bez maksas.

Koncertā skanēs E. Dārziņa, J. Vītola, R. Paula, J. Svendsena, B. Karletona un citu komponistu skaņdarbi klarnešu korim sagatavotā aranžējumā.

Klarnešu koris kā mūziķu sastāva formāts Ziemeļeiropā ir salīdzinoši rets veidojums, jo tā darbībai nepieciešams paplašināts instrumentu sastāvs (piccolo klarnete, alta klarnete, basa klarnete, kontrabasa klarnete), kas pieļauj instrumentālā skanējuma daudzveidību un dod iespēju atskaņot orķestrāli skanīgu repertuāru.

“Melno koku” repertuārā ir gan klasiskas kompozīcijas, gan populāras mūzikas kaverversijas. Koris aktīvi koncertē un piedalās dažādos starptautiskos konkursos.