Konferences norises laiks: 2022. gada 28. oktobris no plkst. 12.00

Norises vieta: Latvijas Universitātes Dabas māja (Jelgavas iela 1, 702. telpa)

Rīkotāji: biedrība “Latvijas Formula 2050” sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Pārresoru koordinācijas centru, AS “SEB banka”, “Latvijas Mobilais Telefons”

Formāts: klātienes diskusija ar Valsts prezidentu, uzņēmēju, augstākās izglītības un zinātnes ekspertu, nozaru ministriju vadošo amatpersonu, mediju jomas ekspertu, 14. Saeimā ievēlēto deputātu dalību (dalībnieku skaits – 40 līdz 50, “apaļā galda” formāts).

Tiešsaiste – Informācijas aģentūra LETA

Programmas projekts

11.30–12.00      Dalībnieku reģistrācija, kafija

12.00–12.15      Atklāšanas uzrunas

Indriķis Muižnieks, Latvijas Universitātes rektors

Mārcis Auziņš, Latvijas Universitātes profesors, biedrības “Latvijas Formula 2050” valdes priekšsēdētājs

Gundars Bērziņš, Latvijas Universitātes profesors, biedrības “Latvijas Formula 2050” valdes loceklis (konferences idejas autors)

12.15–12.30      Valsts prezidenta Egila Levita uzstādījums nākošajai 14. Saeimai un valdībai

12.30–13.45      Pirmais tematiskais bloks – Latvijas identitāte un drošība

Moderē: Juris Binde, “Latvijas Mobilais Telefons” prezidents, Vidzemes Augstskolas profesors

Prezentācijas: Ivars Austers, Latvijas Universitātes profesors, Jānis Sārts, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors, Egils Levits, Valsts prezidents

Otrais tematiskais bloks – Ekonomikas, enerģētikas, uzņēmējdarbības, tehnoloģiju attīstības dimensija

Moderē: Ieva Tetere, AS “SEB banka” valdes priekšsēdētāja, biedrības “Latvijas Formula 2050” valdes locekle

Prezentācijas: Ģirts Rungainis, Prudentia partneris,  Jānis Priede, Latvijas Universitātes profesors

13.45–14.10      Kafijas pauze

14.10–15.10    Trešais tematiskais bloks – Sociālā dimensija

Moderē: Andris Nātriņš, Banku augstskolas padomes loceklis, biedrības “Latvijas Formula 2050” valdes loceklis

Prezentācijas: Pēteris Vilks, Pārresoru koordinācijas centra vadītājs, Gatis Krūmiņš, Vidzemes Augstskolas padomes loceklis un vadošais pētnieks

Ceturtais tematiskais bloks – Politiskā dimensija

Moderē: Laimdota Straujuma, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes padomes priekšsēdētāja, biedrības “Latvijas Formula 2050” valdes locekle

Prezentācijas: Žaneta Ozoliņa, Latvijas Universitātes profesore, Daunis Auers, Latvijas Universitātes profesors

15.10–16.25      Ekspertu viedokļi un komentāri:

Aicināti piedalīties: uzņēmēji, augstākās izglītības un zinātnes eksperti, nozaru ministriju vadošo amatpersonas, mediju jomas eksperti, 14. Saeimā ievēlētie deputāti.

Viņu vidū: Tālis Juhna, Rīgas Tehniskās universitātes zinātņu prorektors, Andris Razāns, Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Beļģijas karalistē, Andris Bite, Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents, Edmunds Beļskis, AS “Latvijas Valsts meži” padomes priekšsēdētājs, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas valdes loceklis, Ģirts Ozols, VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” valdes priekšsēdētājs, Uldis Biķis, AS “Latvijas Finieris” padomes priekšsēdētājs, Gatis Ozols, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos, Jānis Siksnis, Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes vadītājs, Ērika Teirumnieka, Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietniece, Gunārs Ansiņš, Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs.

16.25–16.35      Kopsavilkums

Konferences norisi vadīs Mārcis Auziņš Latvijas Universitātes profesors, biedrības “Latvijas Formula 2050” valdes priekšsēdētājs