LU bibliotēka, Kalpaka bulvāris 4

Latvijas Universitātes bibliotēkā notiks zinātniskais vakars “Skolēnu radošo darbu vērtēšana – pieredze un aspekti”, kurā ar vieslekciju “Kā novērtēt skolēnu radošos darbus vizuālās mākslas mācību programmas ietvaros skolā – aspekti un pieredze” piedalīsies Minhenes Universitātes pasniedzējs Dr. Ernsts Vāgner (Ernst Wagner) un mākslas izglītības eksperte Ilze Kupča (Latvijas Nacionālais kultūras centrs) ar prezentāciju “Mācību procesa vērtēšanas aspekti audzēkņu noslēguma darba izstrādē mākslas skolās”.

Kā radošie sasniegumi vispār var tik uzraudzīti procesa laikā un kā produkts? Un kā pārskatāmā veidā var tikt noteiks skolēnu panākumu līmenis? Šos un daudzus citus jautājumus vieslekcijā centīsies atbildēt Dr. Vāgners, stāstot ne tikai par vērtēšanas formām un aspektiem, kas būtu jāņem vērā vērtējot radošus darbus, bet arī reflektēs un diskutēs par priekšnoteikumiem, kas ietekmē radošumu.

Dr. Vāgners ir lektors un vecākais pētnieks Minhenes Mākslas akadēmijā un vienlaikus strādā arī par UNESCO mākslas izglītības biroja speciālistu Erlangenē. No 2016. līdz 2017. gadam Dr. Vāgners ir bijis Eiropas Vizuālās lietpratības tīkla priekšsēdis un ir koordinējis „Vienotā Eiropas vizuālās lietpratības satvara“ izstrādi.

Ilze Kupča savukārt prezentēs digitālo metodisko materiālu “Vadlīnijas noslēguma darbu izstrādē”.  Materiālā  apkopota informācija par noslēguma darbiem, kurus izstrādā audzēkņi profesionālās ievirzes izglītības programmas „Vizuāli plastiskā māksla” noslēgumā.

Ilze Kupča ir Latvijas Nacionālā kultūras centra mākslas izglītības eksperte un starptautiskā kultūrizglītības ekspertu tīkla ACEnet un Latvijas Dizaina padomes locekle. I. Kupča ir arī mākslas izglītības centra TRĪS KRĀSAS dibinātāja un pedagoģe - vada interešu izglītības nodarbības mākslā un dizainā bērniem un jauniešiem.

Zinātniskais vakars notiek trešās vizuālizpratnes nedēļas ietvaros un tiek organizēts sadarbībā ar Kultūras pedagogu biedrību. 

Plašāka informācija: http://www.hochschulkontor.lv/lv/pasakumi