Turpinot Jauno tehnoloģiju un inovāciju dienas pēcpusdienu diskusijas, 17. septembrī pilsētplānotāji dalīsies savās domās, kāda ir vieda pilsēta un universitātes loma nākotnes pilsētvidē. Diskusijā varēs piedalīties klātienē, kā arī vērot interaktīvā tiešraidē.

Rīgas kreisajā krastā pašlaik tiek veidoti lielākie universitāšu centri Latvijā. Nacionālā līmenī tas ir nebijis notikums un ievērojams sasniegums, uzsver diskusijas dalībnieks pilsētplānotājs un Vefresh inovāciju apkaimes vadītājs Viesturs Celmiņš. Viņaprāt reģionālā līmenī šādi projekti vairs nav nedz retums, nedz būtiska konkurētspējas priekšrocība.

“Attīstības potenciāls slēpjas tajā, ka centri atrodas ģeogrāfiski tuvu un var veidot vienotu zināšanu telpu. Šajā lekcijā runāsim par priekšnoteikumiem, šķēršļiem un soļiem, lai Pārdaugavā varētu izveidot zināšanu jūdzi,” skaidro V. Celmiņš.

Otrs diskusijas dalībnieks būs pilsētplānotājs, SIA Grupa93 vadītājs Neils Balgalis.

Savā prezentācijā N. Balgalis mēģinās rast atbildes uz vairākiem jautājumiem:  kāpēc gājēju tilts pār Kīleveina grāvi nepieciešams jau rīt (un kurš par to maksās)? kāpēc Pārdaugavai ir nozīmīgs koncepts “20 minūtēs no auditorijas, biroja vai dzīvokļa līdz lidostai”? kāpēc stratēģiskā plānošana pilsētā jāaizvieto ar stratēģisko domāšanu un darīšanu?

Prezentācijas laikā viņš arī demonstrēs pilsētplānošanas hakatona MadCity Riga 2019 veidotos ieteikumus Pārdaugavai, kā arī definēs piecus nepieciešamos soļus LU un Pārdaugavas jaunrades procesam.

Diskusija notiks ceturtdien, 17. septembrī, plkst. 16.00 LU Zinātņu mājas Alfas auditorijā. Diskusiju arī varēs vērot tiešsaistē, pirms tam piereģistrējoties.

REĢISTRĀCIJA