7. novembrī plkst. 9.0012.30 Latvijas Universitātes Microsoft inovāciju centrā Kalpaka bulvārī 4, 2. stāvā, interesenti aicināti apmeklēt apmācību semināru “Tīro tehnoloģiju joma – iespēja ilgtspējīgam biznesam un sabiedrībai?”.

Semināru organizē Latvijas Universitātes Zinātnes departaments projekta “SmartUp Accelerator” ietvaros sadarbībā ar ”Demos Helsinki” (Somija), neatkarīgu ziemeļnieku domnīcu (think tank), kas specializējas sabiedrības pārmaiņu procesos un ilgtspējīgai biznesa attīstībai. ”Demos Helsiniki” sadarbojas ar uzņēmumiem, augstskolām, nevalstiskajām organizācijām, valsts un pašvaldību organizācijām, lai kopīgi veidotu ilgtspējīgāku un demokrātiskāku sabiedrību.

Semināru vadīs biznesa attīstības konsultants Kristofers Roulijs (Christopher Rowley) no organizācijas ”Demos Helsinki”. Kristoferu interesē sociotehnoloģiskie pārmaiņu procesi un drošība nākotnē.  Viņa galvenās kompetences ir nākotnes pētījumu metodoloģija un ilgtermiņa attīstības stratēģijas. Kristofers ieguvis maģistra grādu Londonas Karaliskajā koledžā starptautisko konfliktu izpētē, un šobrīd ir pasniedzējs nākotnes pētījumu  (future studies) jomā Turku universitātes Somijas nākotnes pētniecības centrā ( Finland Futures Research Center).

Seminārs paredzēts jaunuzņēmumiem, valsts un pašvaldību pārstāvjiem, nevalstiskajām organizācijām, politikas plānotājiem, pētniekiem, studentiem, tīro tehnoloģiju entuziastiem.

Seminārā gūsiet ieskatu šādās tēmās:

  • tehnoloģiju attīstība;
  • jauni uzņēmējdarbības veidi;
  • aktuālās tirgus tendences;
  • globālā ekonomika;
  • klimata pārmaiņas un demogrāfija;
  • “SmartUp Accelerator” modelis.

 

Programma

9:00 Kafija un reģistrācija
9.30 Ievadvārdi
9.45 Kas ir prognozēšana (foresight) un kāpēc to lieto?
10.15 Prognozēšanas metode: horizontālā skenēšana un scenāriji
10.30 Grupu darbs: mainīgā biznesa vide + kafijas pauze
11.30 Grupu darbu prezentācijas
11.45 Presentācija: SmartUp modelis
12.15 Noslēguma diskusija
12.30 Noslēgums

Pieteikšanās semināram šeit.

 

Dalība seminārā ir bez maksas. Seminārs notiks angļu valodā.

Laipni aicināti visi interesenti!

Papildu informācija:

Sandra Strole, tālr. 29332404, sandra.strole@lu.lv

Kārlis Kivlenieks, tālr. 29805474, karlis.kivlenieks@lu.lv