1988. gada 18.-19. novembrī nodibinās LTF LVU nodaļas Ekonomikas fakultātes mācībspēku un studentu atbalsta grupas, kas apvienoja LVU Ekonomikas fakultātes katedras vadītāju Jāni Vitkovski un Politekonomijas katedras docentu Visvaldi Rikši, kā arī studentus Laimoni Rozenbaumu un Arti Mažaiku. Atbalsta grupas strādāja pie Latvijas PSR ekonomikas suverenitātes izveidošanu atbilstoši PSKP XIX Vissavienības konferences lēmumam par PSRS Konstitūcijas grozījumiem padomju republiku statusā, realizējot PSRS decentralizāciju jeb pārveidi no centralizētas valsts uz federatīvu valsti. Vēlāk decentralizācija noveda pie PSRS sabrukuma un Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas, kas nozīmēja pāreju no padomju plānveida ekonomikas uz mūsdienu brīvo tirgus ekonomiku.