1988. gada 24. novembrī notika Latvijas Tautas frontes (LTF) LVU nodaļas dibināšanas konference, kuru pārstāvēja 31 atbalsta grupa ar 1698 dalībniekiem kopā. LTF LVU nodaļa izveidojās aptuveni divus mēnešus vēlāk, kad 1988. gada 8. oktobrī tika nodibināta LTF. LTF, skatoties LU vēstures kontekstā, bija patriotiska sabiedriskā masu organizācija, kas iestājās par augstākās izglītības un zinātnes demokratizāciju. LTF LVU nodaļa panāca PSKP varas monopola demontāžu, studiju kursu neatkarību no komunistiskās ideoloģijas un LU Satversmes atjaunošanu, atjaunojot augstskolu autonomiju.

Vairāk uzzināt:

Latvijas Tautas fronte: programma un statūti. Rīga: “Avots”. 1988;

Latvijas Tautas frontes 2. kongress: programma, statūti un rezolūcijas. Rīga: Latvijas Tautas frontes izdevniecība. 1990;

Krūmiņš, Juris., Kondratovičs, Rihards. Universitāte šodien. Grām: Varslavāns, Alberts (red.). Latvijas Universitāte 75. Rīga: Latvijas Universitāte. 1994.

Latvijas Tautas frontes publikāciju saraksts