1989. gada 11. novembrī LVU Vēstures un filozofijas fakultāte svin Lāčplēša dienu, kur piedalījās arī studenti no Lietuvas, paņemot līdzi savu valsts nacionālo karogu (dzelten-zaļ-sarkanā krasā). Kopā ar latviešu studentiem tika dziedāta Lietuvas valsts himna Tautiška Giesme. Pēc Igaunijas-Latvijas-Lietuvas sabiedriskās akcijas Baltijas ceļš
1989. gada 23. augustā LU, Latvijas nacionālā Alma Mater, turpina stiprināt saites ar Viļņas Universitāti, Lietuvas nacionālo Alma Mater, daudz plašāk, kad demokratizācijas apstākļos tiek izbeigtas represijas akadēmiskajā vidē.

Vairāk uzzināt:

Keruss, Jānis., Lipša, Ineta., Runce, Inese., Zellis, Kaspars. Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes vēsture padomju laikā: Personības, struktūras, idejas (1944-1991) (otrais izdevums). Rīga: LU Akadēmiskais apgāds. 2011, 351 lpp.