1897. gada 7. novembrī dzimusi Olga Grauze-Lāce, latviešu ķīmiķe. 1920. gadā uzsākusi studijas Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātē, kuru absolvējusi 1927. gadā ar inženiera ķīmiķa grādu. 1929. gadā absolvējusi arī Farmācijas nodaļu ar farmācijas kandidāta grādu. 1921. gadā sākusi strādāt Volfšmita akciju sabiedrības rauga fabrikā par laboranti. 1927. gadā ievēlēta par jaunāko asistenti, 1928. gadā par asistenti un 1935. gadā par vecāko asistenti Farmakognozijas institūtā. 1936. gada rudenī devusies komandējumā uz Šveici, kur vienu semestri strādāja Cīrihes Tehniskās augstskolas organiskās ķīmijas laboratorijā pie profesora L. Ruzicka, iepazīstoties ar organiskās ķīmijas specialitātes fitoķīmijas darba metodēm un paņēmieniem. Atpakaļceļā 1937. gada pavasarī apmeklēja arī abas Rivjēras, lai iepazītos ar Vidusjūras apgabala floru, it sevišķi farmakofloru.

Grosvalds, I., & Griņevičs, I. (2019). Latvijas sievietes ceļā uz augstāko izglītību un zinātni, LZA Vēstis.