1900. gada 26. novembrī dibināta pirmā igauņu studentu korporācija Vironia, kas, pretstatā pirmajai latviešu studentu korporācijai Lettonia (dibināta pie Tērbatas universitātes, Igaunijas teritorijā), dibinājās pie Rīgas Politehniskā institūta Latvijas teritorijā. Vironia kopš 20. gs. sākuma pastāvējusi cieša sadraudzība ar Latvijas studentu korporācijām (dibinātas pie Rīgas Politehniskā institūta) Fraternitas Arctica, Selonija un Talavija, kā arī kopš 1933. gada ar Polijas studentu korporāciju Welecja. Pēc Igaunijas Neatkarības kara (1918-1920) pārcēlusies no Latvijas uz Igauniju, kur reģistrējusies pie Tartu Universitātes, kur arī turpina darboties. Tai arī ir sava kopa (filiāle) pie Tallinas tehniskās universitātes.