1947. gada 7. maijā dibināta latviešu studentu korporācija Fraternitas Cursica pie Baltijas Universitātes (1946-1949) Pinnebergā, Rietumvācijā. Korporācijas dibinātāji bijuši Baltijas Universitātes airētāju un studentu diskusiju kluba locekļi. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas no PSRS 20. gs. 90. gados turpina savu darbību Latvijā, uzņemot LU, RSU un citu Latvijas universitāšu studentus. Pie korporantu saimes pieder liels vēsturnieku pulks: vācbaltiešu vēsturnieks, LU Vēstures un filozofijas fakultātes asoc. prof. Raimonds Cerūzis; Latvijas Nacionālās enciklopēdijas galvenais redaktors un studentu akadēmisko mūža organizāciju vēsturnieks Valters Ščerbinskis; Centrāleiropas un Austrumeiropas vēsturnieks, bijušais LU Vēstures un filozofijas fakultātes prof. Ilgvars Butulis; diplomāts un starptautisko attiecību vēsturnieks Gints Apals; arheologs Guntis Zemītis. Daļēji, neoficiāli šai studentu korporācijai pastāv novadniecības princips, jo liela daļa uzņemto locekļu dzimuši Ziemeļkurzemē.

Vairāk uzzināt: