1869. gada 29. novembrī dibināta vācbaltiešu studentu korporācija Concordia Rigensis pie Rīgas Politehnikuma/Rīgas Politehniskā institūta, kas pirms tam pastāvēja kā vācbaltiešu studentu korporācija Concordia (1869-1891). Izveidojusies, atšķeļoties dažiem locekļiem no vācbaltiešu studentu korporācijas Fraternitas Polytechnici Baltici 1869. gadā. No Concordia Rigensis dibinājusies latviešu studentu korporācija Selonija, atšķeļoties latviešu korporantiem no vācbaltiešu korporantiem. Latvijas Neatkarības kara laikā (1918-1920) Concordia Rigensis iestājās Baltijas Landesvērā, kas kļuva gan par sabiedroto, gan par ienaidnieku Selonija-viena no Kalpaka bataljona Atsevišķās studentu rotas pamatlicējām. 1920. gadā reģistrējusies pie Latvijas Universitātes, bet 1932. gada 1. jūnijā slēgta kā studentu korporācija saskaņā ar Latvijas Universitātes Padomes lēmumu. Līdz 1939. gada 4. novembrim turpināja eksistēt kā Latvijas Universitātes vācbaltiešu studentu biedrība Concordia Rigensis, kad notika vācbaltiešu izceļošana no Latvijas uz nacionālsociālistisko Vāciju (1933-1945). Otrā pasaules kara laikā Concordia Rigensis locekļi turpināja studijas Pozenes (Poznaņas) universitātē, nacionālsociālistiskās Vācijas anektētajā Rietumpolijas teritorijā. 1945. gada ziemā, sākoties PSRS karaspēka Vislas-Oderas ofensīvai Austrumu frontē, Concordia Rigensis locekļi aizbēg no Pozenes uz Hamburgu Rietumvācijā (1949-1990), kur sagaidīja kara beigas. Pēc nacionālsociālistiskās Vācijas sakāves Otrā pasaules karā Concordia Rigensis atjauno savu darbību Hamburgā, Rietumvācijā, kas turpinās mūsdienu apvienotajā Vācijā. Concordia Rigensis uztur sadraudzību ar Baltijas studentu korporāciju tradīciju turpinātājas-vācbaltiešu studentu korporācijā Curonia Goettingensis (1959), kas ir mantiniece arī vācbaltiešu studentu korporācijām Curonia (1808-1939), Fraternitas Rigensis (1823-1939), Fraternitas Baltica (1865-1938), Rubonia (1875-1939) un Gotonia (1922-1939). Vienīgā Latvijas vācbaltiešu studentu korporācija, kas turpina eksistēt līdz mūsdienām.

Vairāk uzzināt:

Corps Concordia Rigensis