1921. gada 6. novembrī dibināta pirmā latviešu studenšu korporācija Daugaviete pie LU, kas aizsāka latviešu studenšu korporāciju tradīciju. Studenšu korporāciju dibināšanās saistīta ar sieviešu tiesību nostiprināšanos jaunajā, parlamentārajā Latvijas valstī 20. gs. 20. gadu sākumā, kas deva iespēju apliecināt savu līdzdalību sabiedriskajā dzīvē. Daugaviete aizsāka ciešu sadraudzības attiecību veidošana ar Igaunijas un Lietuvas studentu/šu korporācijām – Vitauta Lielā universitātes lietuviešu studenšu korporāciju Romuvos Vaidelute un lietuviešu studentu korporāciju Neo-Lithuania, kā arī Tartu Universitātes igauņu studenšu korporāciju Filiae Patriae. Pie Daugaviete saimes piederīgi latviešu rakstniece Anna Brigadere, pirmais LU rektors un antīkās vēstures speciālists Ernests Felsbergs.

Vairāk uzzināt:

Studenšu Prezidiju Konvents - Daugaviete

Studenšu korporācija Daugaviete

Latvijas vecākā studenšu korporācija Daugaviete atzīmē 100. dibināšanas gadadienu