Projekta nosaukums “Pēc viena mirkļa 100 gadi: LU sports”

Apstiprinātais finansējums: 2 000 EUR

Projekta vadītāja: pētniece Mārīte Saviča, Latvijas Universitātes Bibliotēkas direktore

Latvijas Universitātes Bibliotēkas īstenotā projekta ,,Pēc viena mirkļa 100 gadi: LU sports’’ ietvaros Bibliotēkas darbinieki veica rakstīto un nepublicēto informācijas avotu apzināšanu un izpēti, strādājot bibliotēkās un citās Latvijas atmiņas institūcijās. Projekta ietvaros darbinieki pētīja LU sporta attīstību no LU dibināšanas 1919. gadā līdz 2018. gadam. Projekta ievaros pētīta 13 komandu un individuālo disciplīnu sporta veidu attīstībā gandrīz 100 gadu pastāvēšanas laikā.

Minētā pētnieciskā darba rezultātā tapa vairākas dažāda formāta izstādes: tradicionālā, stendu un virtuālā izstādes, kuras veltītas sagaidot augstskolas jubileju 2019. gadā.

Tradicionālajā izstādē tika eksponēti izcilu LU sportistu un meistarkomandu sasniegumi un apbalvojumi  pirmskara periodā un mūsdienās – kausi, medaļas, diplomi, fotogrāfijas, kā arī citi lietiskie priekšmeti.

Savukārt stendu izstādē sniegts īss ieskats LU sporta veidu attīstībā kopš LU dibināšanas līdz pat 2018. gadam, atspoguļojot būtiskākos sasniegumus un ievērojamākos sportistus, kuri LU un Latvijas vārdu nesuši pasaulē šādos sporta veidos - airēšanā, basketbolā, cīņas sportā, futbolā, galda tenisā, handbolā, šahā, orientēšanās sportā, slēpošanā, vieglatlētikā, vingrošanā, volejbolā.

Projekts ,,Pēc viena mirkļa 100 gadi: LU sports’’ īstenots sadarbībā ar LU Sporta centru, Latvijas Sporta muzeju un personīgi Solvitu Lomanovu, Latvijas Basketbola muzeju un personīgi Aiju Ertu, vairākiem sporta veidu pārstāvjiem, kas piesātinājuši izstādes ar dzīvām liecībām un nozīmīgiem stāstiem un nesuši LU vārdu pasaulē.

Vairāk par īstenoto projektu: https://www.mirkli.lu.lv/