Latvijas Universitātes profesionālais sports

Latvijas Universitātes Sporta centrs – tā nav tikai izglītība un sports, tās ir atvērtas durvis uz profesionālo sportu.  Latvijas Universitātes sportistiem Sporta centrs piedāvā startēt vairākās profesionālās sporta komandās un piedalīties augstāko līgu turnīros.

Latvijas Universitātes basketbola sistēma ir starpposms starp Latvijas Jaunatnes basketbola līgu un profesionālo basketbolu, kura ietvaros ir izveidotas divas basketbola komandas. “OlyBet” Latvijas-Igaunijas basketbola līgā startē basketbola komanda “Latvijas Universitāte”. Savukārt Latvijas 2. baskebola līgā startē “LU/BS Rīga”.

Sadarbībā ar futbola skolu “Metta” izveidota futbola komanda Latvijas Universitāte/ FS METTA. Futbola komanda pārstāv augstskolu dažādās Latvijas un starptautiskās studentu futbola sacensībās un Latvijas futbola virslīgā. 

Latvijas florbola 1. līgas vīriešu grupā startē komanda “Latvijas Universitāte/ FS MASTERS”. Komanda ir izveidota, sadarbojoties ar vienu no Latvijas lielākajām sporta skolām “Masters”.

Latvijas Universitātes sieviešu volejbola izlase tiek komplektēta no LU iekšējās volejbola līgas, studentu-amatieru volejbola līgas un  LU Latvijas Volejbola līgas spēlētājām. Izlase pārstāv universitāti SELL studentu spēlēs, Latvijas Augstskolu Sporta Savienībā un Eiropas Studentu Čempionātu sacensībās, kurās katru gadu tiek gūti augsti panākumi.

Vairāk informācijas par LU sportu